Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőn (egyetem) mennyire...

Levelezőn (egyetem) mennyire rugalmasak?

Figyelt kérdés
Gondolkozom azon, hogy levelezőn elvégzek pluszban egy alapképzést vagy felsőoktatási szakképzést, még majd eldöntöm melyiket. Találtam egyet egy olyan egyetemen, ami kicsit több, mint egy óra vonattal, plusz ebbe ugye bele kell számítanom azt, hogy otthonról kimegyek a pályaudvarra, az egyetemtől a pályaudvarig, tehát összesen 2 óra lenne az út, körülbelül. Ezen az egyetemen azt olvastam, hogy a levelező órák úgy szoktak lenni, hogy kéthetente péntek délután és szombaton. Érdekelne, akinek van tapasztalata ebben, hogy megoldható lenne-e szerintetek, hogy csak az egyik napon legyek ott? Mert mindkettőt nem tudom megoldani. Ezt rugalmasan kezelik?
2022. júl. 17. 19:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Legjobb távoktatásban lenne, de ahogy láttam, az egész országban 1-2 iskolában indul csak távoktatáson és kb. kétszer annyiért, mint ahogy én néztem ennél az egyetemnél.
2022. júl. 17. 19:14
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőre jártam, alig volt oldán óránk, amin ellenőrizték volna, hogy ki van jelen. De ez azért képzéstől is függ. Meg ugye kérdezhetnek a vizsgán olyat is, ami csak az előadáson hangzott el.
2022. júl. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is levelezőre akarok járni. Egy barátnőm nemrég végzett egy levelező képzést. Mondjuk büfészakra járt (közösségszervező, de ő maga is elismerte, hogy csak azért kezdett bele, hogy legyen egy diplomája). Neki minden héten volt pénteken, és szombaton oktatás, de sokszor be se ment, ha be is ment 2-3 óra után lelépett bulizni pár emberrel, meg ilyenek. Elmesélte nekem. Sokszor személyesen se kellett bemenni, mert online oktatás volt. Azon részt se vett kb sose, belépett, kinyomta a kamerát/mikrofont, hogy "nem jó", és elment horgászni, vagy közben játszott, stb.

Ötösre vizsgázott ezek ellenére, csak a diplomát nem kapta meg, mert nincs nyelvvizsgàja.


Én sem valami komoly szakra megyek, szóval remélem, hogy nekem sem lesz túl nehéz a dolog, meg túl szigorú. Tanulni fogok mindenképpen, meg ahogy tudok be fogok járni. Több iskolát is elvégeztem már, nem az egyetemet akarom elszúrni.

A kérdésedre visszatérve ez inkább szerintem szakfüggő, hogy mennyire rugalmasak. Nyilván ha jogàsznak tanulsz és nem jársz be soha, akkor ne várd azt, hogy minden rendben lesz, de ha mész valami alibi szakra, csak hogy diplomád legyen(én is csak ezért megyek), akkor ott nem valószínű, hogy meglincselnek, ha nem mindig vagy ott.

2022. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez oktatótól is függ. Ha olyan az oktató, hogy ragaszkodik a "törvény betűjéhez" (azaz letilt, ha megvan az adott százaléknyi hiányzásod), akkor nem tudsz mit tenni.
2022. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ez egy nagyon érdekes kérdés! Én is ebben a cipőben vagyok, de nekem 150-180 km-re van az egyetem. Én Elte-Tók-ra adtam be, csecsemősre. Nem alibi szaknak választottam, csak úgy vagyok vele, hogyha már nem erősségem a matek, infó és reál tárgyak, akkor hozzam ki magamból a legtöbbet azon a téren, amiben jól tudok teljesíteni.

Csak nekem a buazom/vonatom az a Nyugati-nál és a Népligetnél tesz le, a Tók pedig onnan még elég messze van a déli-pu-nál, szóval...még oda el kell varázsoljam magam. :) És lehet sajnos, hogy a járatok miatt sem tudnék mindig részt venni.

2022. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Még annyi, hogy sosem jártam Bp.n. :) Szóval nekem ez egy nagy kihívás lesz majd.
2022. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!