Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók!!!386 pont...

Orvostanhallgatók!!!386 pont elég lehet? (Fizetős, Szte-Aok/Pte-Aok)

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és az emelt kémiát igen csak elrontottam.. 386 pontom lett ..


Első körben általános orvosira szerettem volna menni.. Lattam már itt hasonló kérdést, de engem most a személyes tapasztalatok érdekelnek..Orvostanhallgatók, ismertek olyan embert akit valami csoda folytán ilyen kevés ponttal felvettek a FIZETŐSRE? PÓTFELVÈTELI IS ÉRDEKEL(elméletben felvehetnek mert 380 a minimum ponthatár, főleg ha nem lesz olyan aki 450-al jelentkezik csak mert nincs állami féléve ).. Érdekel, hogy ismertek e ilyen embert..


Tudom már csak 4 nap a ponthúzás, de mostanra olyan szinten kiidegeltem magam a bizonytalansággal szinte már aludni se tudok, szóval bármilyen érdemi választ is adtok, megnyugvást hoz.


19/L első próbálkozás az egyetemre



2022. júl. 18. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

[link] 2021

[link] 2020

[link] 2019

[link] 2018

[link] 2017


Tovább nem írom, de szerintem esélytelen

2022. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ránézésre is esélytelen...
2022. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Ehhez nem kellenek személyes tapasztalatok, meg tudod nézni, hogy hova melyik félévben mennyi lett végül a ponhatár. Ha neked több van, mint ami szokott lenni, akkor nincs okod idegeskedni.
2022. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat..:) Szerencsémre gyógyszerész szakra még az államira is elég lehet a pont a korábbiak alapján :)


Igazából csak ezért írtam ki a kérdést mert sok helyen azt írták hogy fizetősön a pontok nem relevánsnak és nagyon változóak a jelentkezők alapján ..A

pótfelvételi pontjait pedig meg se találtam 😂😂


De így elfogadom és örülök a gyógyszerész szaknak🥰🥰 mert az a másik szívemnek kedves

2022. júl. 18. 13:31
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szép hívatás, sok sikert
2022. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4 ez igaz az államinál mindenképpen:) de fizetősön annyira imbolyognak a pontok, hogy azthittem ha csak 1-2 valaki jelentkezik pl fizetősre az felveszik ha övé a legjobb ponthatár .. És azthittem hogyha szerencsém van és nem jelentkezik más akinek nagyobb akkor felvehetnek:):) alapból nem értettem ez hogy működik.. Csak azt láttam hogy van hogy 1, van hogy több ember került be:) és amikor egy embert vettek fel azthittem azért az ő pontja került be a rendszerbe és azért ilyen magas


De így se történt tragédia🥰

2022. júl. 18. 13:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb jóindulattal mondom, hogy ha gyógyszerészetire fel is vesznek gondold át. Ha orvos szeretnél lenni nem számít az az egy év kimaradás, fel tudod hozni egy év alatt a kémia tudásodat simán és egy biztosabb alapod lesz. Valamint gyógyszerészetin rengeteg kémiád lesz, ott is jó egy biztos alappal kezdeni. Ezt csak azért mondom, mert engem is másodjára vettek fel és azt tanulom amit szeretnék, biztos alapokkal és az egy év nagyon gyorsan elrepül, rengeteg mindent lehet csinálni. Nem tragédia, ha elsőre nem sikerül. Bárhogy döntesz, sok sikert!
2022. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8 Kedves 8-as válaszoló


Az a legnagyobb baj,hogy 5 éves nyelvi előkészítős gimnàziumba jártam. Tehát ha kihagyok egy évet , azon év decemberében már 21 lennék.. És nemtudom ez mennyire lenne számomra hátrány😞😔


Mennyire akadályozna meg az a két év korkülönbség (azokkal szemben akik elsőre bekerültek 4 osztályos gimiből) a beilleszkedésben?


Másik ami nagyon zavar, a tanárok nálunk egész utolsó évben azt szajkózták, hogy akit nem vesznek fel elsőre az nem való oda, mert ez csak egy érettségi :( én leszek az osztály szégyene


Leírnád kérlek, hogy neked mik a tapasztalataid ezzel kapcsolatban ??

2022. júl. 18. 19:17
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A tanáraid véleménye és a korod egy percig ne legyen érv a halasztás mellett. Azt látom az a ritka aki 18 évesen kezdi, igaz én fogorvosin vagyok, de orvosin/fogorvosin is sok a 21 éves kezdő, sőt vannak nálunk 23/24 évesek is. Nem lógnál ki egyáltalán korban.

Azt se felejtsd el, hogy ezen az egyetemen a csúszás sem meglepő dolog, így láthatnál olyat is aki már többedjére másodéves stb.

A lényeg, hogy ne pár év plusz miatt legyen az a hivatásod, amit nem is érzel annak.

Tévhit, hogy csak az elsőre bejutottak "az okosok", több barátomat is másodjára vették fel, én őket okosnak tartom és én is, így, hogy megalapoztam 4/5 ösöket hozok. Nem ez fog meghatározni téged,hanem a szorgalmad, kitartásod és hogy teszel érte, bizonyítasz magadnak, hogy képes vagy rá.

Nyilván nem bíztatnálak, ha sokadjára próbálkoznál, akkor tényleg érdemes átgondolni, hogy mi lehet a gond, de az első "elbukásnál" nem szabad feladni.


Ez mind személyes véleményem, sokan másképp gondolhatják, de így, hogy ezt megéltem és látom, hogy az egyetemen sem vagyok ezzel egyedül ezt gondolom.

2022. júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!