Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolákat kell elvégezn...

Milyen iskolákat kell elvégeznem ahoz, hogy (közlekedési) ügyvéd lehessek?

Figyelt kérdés
(Álltalános iskolába járok).Ügyvéd szeretnék lenni de sajnos nincs olyan ismerősöm aki ügyvéd lenne és fogalmam sincs hogy hova kéne mennem tovább tanulni.Hozzá értő válaszoljon, vagy aki tényleg tudja is. Mindenki válaszát előre is köszönöm! :)

2022. júl. 18. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen gimnáziumot utána pedig jogi egyetemet. A jogi egyetem elvégzése után tudsz majd ügyvédi szakvizsgát tenni 3 év gyakornoki munka/bojtárkodád után.

Viszont én nem nagyon hallottam ilyenről, hogy közlekedési ügyvéd.

2022. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

Én hallottam már olyanról, hogy közlekedési ügyvéd, de szerintem az nem külön szakosodási lehetőség hanem sima ügyvédek töltenek be ilyen posztokat ahol szükség van rájuk.


De hátha lesz itt egy okos aki megmondja.


Egyébként gimnázium, utána jogi egyetem az út oda.

2022. júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit keverednek a dolgok. Vannak az egyetem után elvégezhető szakjogászi képzések, és akkor leírhatja az ember, hogy pl. ő közlekedési szakjogász, de amúgy ez sehol semmihez nem kötelező. Általában olyanok végeznek el egy-egy ilyen szakjogászi képzést, akik amúgy is a területen dolgoznak, és jobban néz ki a nevük mellett. Legtöbbektől azt hallottam, hogy érdemben sok plusz tudást nem adnak ezek a képzések. Annak viszont nyilván jó, akit csak érdekel és van erre még pénze, energiája, de ha nem fog vele később foglalkozni, akkor nem sok értelme volt. Az ügyvédből egy típus van, de különböző irodák és egyéni ügyvédek szoktak egy-egy ügytípusra szakosodni, szerintem inkább erre gondoltál. Például van, aki kifejezetten családjogi ügyeket vállal csak. Ehhez viszont nincs szüksége családjogi szakjogászi végzettségre (biztos van ilyen is, követhetetlen mennyiségű létezik), mint mondtam, az sehol nem elvárás, csak jó az önéletrajzba. Ugyanígy vannak olyanok is, akik a közlekedéssel kapcsolatok ügyekre szakosodnak vagy egyénileg, vagy irodában belül. Általában amúgy minden ügyvéd szakosodik valamilyen területre. Elsősorban azt döntik el, hogy polgári jog vagy büntetőjog, aztán azon belül az ügyfélkörtől is függ, hogy ki mennyire engedheti meg magának, hogy mivel foglalkozzon és mivel nem.

Jelenleg egy emelt kell a joghoz, ami vagy magyar, vagy nyelv, vagy töri lehet. Ha nagyon jól megy a nyelv, azt ajánlom, vagy a törit (magyart sokan szidják). Így esetleg humán vagy nyelvi osztályt ajánlok, de amúgy mindegy.

2022. júl. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 két emelet kell. Töri és egy valamilyen nyelv. Nem annyira lényeges, meg addig ez még változhat is. Csak a pontosítás kedvéért. De a kérdező még nem biztos, hogy tisztában van ezekkel a dolgokkal.
2022. júl. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Nincs olyan, hogy "közlekedési ügyvéd". Ügyvédek vannak, akik különböző területekre szakosodtak. Ha a közlekedés alatt azt érted, hogy közlekedési balesetekből fakadó kártérítésekre és biztosítóval történő vitára szakosodott, olyan van.


De a szakosodás előtt sima ügyvéddé kell válni, mert utána azt csinálsz, amit akarsz, de előtte egy kötött út van:

- elvégzed az általánost

- leérettségizel. Mai szabályok szerint legalább két emelt kell (ált. töri és mondjuk magyar nyelv- és irodalom) Nyelvvizsga amúgy is kell.

- jogi egyetemre mész és elvégzed. Államvizsgák, doktorálás

- legalább három éves joggyakorlatot végzel, praktikusan ügyvédjelöltként

- leszakvizsgázol

- ügyvédi irodát nyitsz, vagy csatlakozol egy már meglévőhöz (nem foglak untatni vele, itt hányféle megoldás létezik, mert még nagyon messze vagy ettől)

2022. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Közlekedési szakjogasz van. Erre lehet majd szakosodni meg 5 év után ilyen irányba menni, addig azt tanulod mint a többiek.


Ajánlott az erős gimnázium ahol jobban felkeszitenek az érettségi, tori és magyar fakt 11.tol, és bár nem elvaras mindkettőből emelt érettségi, de egy emelttel sajnos esélytelen hogy meglegyen 470 pontot az 500bol, van önköltséges is, oda elég a 280 pont (azt hiszem) de nagyon drága.

2022. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az #5os azt írja 2 emelt kötelező, lehet o jobban informált, akkor elnézést én meg nem néztem meg idén, amikor utoljára néztem akkor elég volt 1, de mint írtam azzal nem igazán jön össze ennyi pont


#6 voltam

2022. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem 2016-ban egy emelt kellett. A törit mindenképpen nézik, és mellé vagy egy nyelvet vagy a magyart lehet párban vinni, illetve azt látom újdonságként, hogy bekerült a filozófia meg a matek is.

"Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni." [link]


Kíváncsiságból megnéztem, hogy 2016-ban, a felvételi évemben mit írt érettségi követelménynek a felvi a jogra, és jól emlékeztem, hogy akkor még matek és filozófia nem volt beszámítható. Emellett ugyanúgy szerepelt ott is ennél a táblázatnál, hogy "Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni." Csak a pontosítás kedvéért.

2022. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

5-ös vagyok. Én még 2004-ben érettségiztem, akkor nem volt olyan, hogy emelt meg nem emelt. Utána évben jött be. Igazából én valakitől azt hallottam, hogy kettő kell, de lehet, csak úgy értette, hogy anélkül nem elég pont az ELTE-ÁJK-hoz semmiképp?

Mindenesetre ő kettőt csinált, az biztos. Plusz volt nyelvvizsgája, és így fel is vették államilag finanszírozottra.


Igazából nem tudom, ez hogyan megy, én 2010-ben befejeztem az egyetemet, azóta gondolom vagy tízszer változtak a szabályok. Amúgy, mire a Kérdező odajut, lehet, megint teljesen más lesz minden.

2022. júl. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem, nálad még egész más rendszer volt 2004-ben. A kettő emelt mint láttuk a felvi oldalán, nem kötelező. Igazából, nem is éri meg, mert az emelt érettségi sokkal nehezebb, így rosszabb eredménnyel is lehet megcsinálni. Nekem pl. a töri végeredményben 80% lett, de középszinten simán lett volna egy 90%, és a mai felvételi rendszerben a százalékok a pontokkal egyenlőek. Jelenleg maximum 100 pont vihető plusz pontként, és az emelt érettségiért +50 pont jár, amennyiben lesz legalább egy bizonyos szintű százalék. A legtöbben azért is nem gyúrnak 2 emeltre a joghoz, mert sokaknak csak 60-70% körül sikerült nálunk is az emelt töri, és még egy emeltnél inkább valószínűbb a pontvesztés. Én úgy csináltam, hogy vittem 2 középfokú nyelvvizsgát, és egy emelt törit, ami így 100-ból 90 pontot jelentett a plusz pontoknál. Illetve, a jogon nagyon magas volt a ponthatár, 460 pont volt az államilag támogatott éveken át akkoriban. Hiába csináltam volna még egy emeltet, nem vettek volna fel plusz tíz ponttal sem államira. 438 pontom lett egyébként. Ehhez volt a 90 plusz pont, 80% töri, 87% angol, 84% magyar, 94% német, 40% matek. A te idődben még talán szóbeli felvételi is volt, de manapság már nincs. Államira nagyon kevesen jutnak be, ellenben nappali önköltséges az Eltén is 370 pont körül volt akkoriban, a levelező meg ennél is kevesebb. Jelenleg az a sztenderd, hogy jogra igazából államira nagyon kevesen jutnak be, ellenben önköltséges bárkit kb. felvesznek, mindenhol, az állami ponthatár adott, az önköltséges meg még az Eltén is rettentően alacsony. Miután már nincs szóbeli meghallgatás sem, igazából sokkal könnyebb bejutni egy egyetemre manapság, mint régen. Amúgy igen, ez a rendszer már elég ideje fennáll, nem lehetetlen, hogy változni fog. Igazából mindenképpen csinálni kellene valamit, mert nagyon nem jó úton halad a felsőoktatás meg az érettségi rendszer.
2022. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!