Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szülésznő és védőnő szakra...

Szülésznő és védőnő szakra férfi is jelentkezhet?

Figyelt kérdés
Ha felvesznek rá, akkor én is elvégezhetem a képzést?

2022. júl. 20. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Elvileg nem hiszem, hogy tilos lenne, de igen valószínütlen, hogy felvennének, illetve hogy lenne olyan nö, aki éppen hozzád menne.

Ugyanis ez olyan munkakör, ami a nöket elég intim helyzetben érinti, és a többségnek nem férne bele a komfortérzésbe.

A probléma már ott kezdödne, hogy nem tudnád elvégezni, mert nem lenne nö, akin tanulj, ehhez ugyanis bele kell egyeznie, és nem egy, hanem sok nö egyetértése kellene már a képzés alatt is.

2022. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Ápolás és betegellátás szak, szülésznő szakirány


Egészségügyi gondozás és prevenció szak, védőnő szakirány


Nő is lehet tűzoltó?

2022. júl. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

#1: Na ez a hozzászólás nagy butaság. Két okból is:


1. Vegyük a szülésznőket. Arról még nem hallottál, hogy mennyire sok férfi szülész-nőgyógyász orvos van? Több férfi nőgyógyász van, mint nő, s ráadásul általában sikeresek, magánpraxisban felveti őket a pénz. Úgyhogy egyáltalán nem igaz, hogy a nők többsége ne akarna férfi segítségével szülni.


2. Vegyük a védőnőket. Ugyan már miféle intim helyzetekről beszélhetnénk az esetükben? Az anyukának a védőnő előtt le se kell vetkőznie! A védőnő fizikailag csak a csecsemővel foglalkozik, az anyukának csak tanácsokat ad.


Úgyhogy a kérdezőnek üzenem, hogy sem jogi, sem gyakorlati akadálya nincs annak, hogy valaki férfiként védőnő vagy szülésznő lehessen. Már vannak is ilyen praktizáló szakemberek, ha nem is sokan.

2022. júl. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A #3 hozzászólásomhoz itt van egy példa férfi védőnőre:


[link]

2022. júl. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Lehetsz. Semmi akadálya, ugyanúgy le kell vizsgaznod azon a szakon, amelyiket kiválasztod. Nők is lehetnek mérnökök, informatikusok, sőt már kőműves nőt is lattam.

Szerintem ez kb ugyanaz a szülesz esetében mint a nőgyógyasz, ott se csak nő van, sőt manapsag meg szerintem mindig több a férfi.

Védőnői allásban férfit én meg nem láttam, de biztos lehetséges ez már a 21. század. Neha lehet jobb is lenne egy férfi, mert sajnos nőkről ebben a pozicioban nem hallottam még jót.

2022. júl. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem azért nem ugyanaz egy szülésznö, mint egy nögyógyász, ugyanis a férfi nögyógyászok "régröl" maradtak, ma a nök nagy része inkább nöi nögyógyászhoz jár.

DE ELVI akadálya nincs

2022. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom igen, de egyiket se fizetik túl.
2022. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
A legjobb, ha írsz egy e-mailt az adott tanszéknek és megkérdezed őket.
2022. júl. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
#6: Hiába próbálod mentegetni az érvelésedet, tényszerűen nincs igazad. Rengeteg a fiatal férfi nőgyógyász is, s a nők többségét ez abszolút nem zavarja. Akit zavar a férfi nőgyógyász, az a kisebbség. Még mindig többen választják ezt a szakvizsgát a férfi orvosok körében, mint a nők körében. Ezt egyrészt onnan tudom, hogy egy rokonom kórházban dolgozik. Másrészt két fiatal, szülni tervező ill. szülésen tervezett nőismerősöm is van, és mindketten saját választásból férfi nőgyógyászhoz járnak. Harmadrészt pedig most rákerestem a neten, hogy abban a nagyvárosban, ahol élek, jelenleg milyen szülész-nőgyógyászok dolgoznak: 28 férfi és 5 nő. S a képek alapján bőven van a férfiak között fiatal is. Ha a nők többsége preferálná a női szülész-nőgyógyászokat, ez az arány semmiképpen nem ilyen volna. Lehet, hogy ez idővel meg fog változni, de ettől még nagyon messze vagyunk.
2022. júl. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánat, természetesen azt akartamn írni az előbb, hogy "szülni tervező ill. szülésen átesett nőismerősöm van"
2022. júl. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!