Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvettek egyetemre, de...

Ha felvettek egyetemre, de nem oda ahová szívesen mentem volna akkor iratkozzam be vagy hagyjak ki egy évet és próbáljam meg megint az érettségit?

Figyelt kérdés
Aki hasonló helyzetben van vagy volt az tudna tanácsot adni?

2022. júl. 22. 00:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Hova vettek fel?
2022. júl. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Milyen szakra vettek fel?


Az a baj, hogy ha van egy másik szakma amit sokkal szívesebben csinálnál akkor ebbe nem fogsz mindent beleadni és kibuksz (tapasztalat).


Így én azt mondom inkább hagyj ki egy évet de aztán meg az is lehet beleszeretsz.

2022. júl. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Milyen szak?

Megcsinálhatod azt is, hogy egy félévet kijársz, aztán passziválsz és újra felvételizel a másik szakra. Így még vissza tudsz menni, ha mégsem jön össze a másik. Ha meg egy félév után otthagyod, még nem kell visszafizetni.

2022. júl. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Hatalmas csalódás lesz neked az egyetem, ha csak egyetlen helyre vagy hajlandó beiratkozni.
2022. júl. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
A kérdezőt nyilvánvalóan az ELTE GTK-ra vették fel ugyanarra a szakra, mint ahova szeretett volna menni, csak Corvinuson nem került be. Nem nagy dolog, az ELTE sem rossz. Ezért nem éri meg kihagyni egy évet.
2022. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bge-kkk-ra vettek fel, de én ppke-btk-ra vagy a corvinusra mentem volna
2022. júl. 22. 15:46
 7/12 anonim ***** válasza:
5%
szóval mentél volna a bölcsészkarra büfészakot végezni?
2022. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem kezd el, jó a BGE is, úgyis az számít, hogy mennyire képzed magad egy adott szakmához az egyetem mellett, és hogy jól beszélsz-e nyelveket.

Max ha nagyon nem jön be, otthagyod félév után.

PPKEnél mindenképp jobban jártál szerintem a jövőd szempontjából, még ha most nem is ezt gondolod

2022. júl. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy felvettek még nem jelent semmit. Megteheted, hogy nem iratkozol be, így kihagy 1 évet és jövőre újra jelentkezel oda ahova szeretnél, addig meg csinálsz, amit szeretnél, pl munka vagy bármi.
2022. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Mennyi pontod lett és mennyi ponttal csúsztál le?
2022. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!