Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki hogyan választ magának...

Ki hogyan választ magának képzést, tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Lehet furcsa a kérdés, de hogyan választja meg az ember magának azt a területet, ami érdekli?

Pl.: ha a munkahelyén nem értékelik a nemrég megszerzett papírját, akkor mi alapján menjen, válasszon tovább?



#tanácstalanság #irányvesztés
2022. júl. 24. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

A saját szükségleteim alapján választottam a szakmámat.

Nem szeretnék irodában ülni egész nap, hanem mozogni.

Nem akarom, hogy munka után kelljen foglalkoznom még a munkámmal.

Szeretnék normális mennyiségű pénzt keresni.

Nem szeretnék alkalmazott lenni és foglalkozni a nárcisztikus főnökökkel.

Nem szeretnék 8 órában dolgozni.

Így lettem masszőr, vállalkozásban.


Szóval először nézd meg, hogy milyen szükségleteid, céljaid vannak és ahhoz érdemes szakmát választani.

2022. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos: ne hiúságból.


Engem folyamatosan baszogattak azzal, hogy miért nem próbáltam meg *ilyen előélettel* egy elitegyetemet, holott utólag áldom az eszem, hogy nem tettem.


Nálam például a döntés alapja a távolság és a praktikum volt. Pontosan tudtam, hogy mit akarok a szakmámtól, illetve azt hogyan szeretném. Azt is tudtam, hogy honnan fogom elsősorban magamra szedni azt, amit szeretnék és tisztában voltam vele, hogy ez csak részben az egyetem. Fel tudtam mérni, hogy mennyivel ér többet az, ha én a következő 3 évem egy az egyben beáldozom egy magasabb presztízsű képzésre egy erős közepeshez képest: szakmailag sokkal kevesebbet a befektetett energiához képest. Szóval rámentem az arany középútra, és legalább volt mellette időm érzékelhető szakmai tapasztalatot végezni és nem éveket csúszni.


Most már kicsit másképp gondolkodnak azok is, akik engem piszkáltak emiatt.

2022. júl. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1#: A masszőr tevékenység engem is érdekel, el is indultam e képzés terén, de a kialakítása nehézkes. Gondolom vállalkozás-ismeretet is tanultál hozzá. Az ügyfélkör becserkészése mennyire problematikus?
2022. júl. 24. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakorihoz hasonló oldalakat olvasgattam, amiket írtam, utánanéztem, átbeszéltem a kollégáimmal, sőt a főnökömmel, hogy mi állna nekem jól, utána befizettem magam suliba és váltottam. :)
2022. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 Könyvelőtől kértem segítséget, hogy hogyan kezdjem el felépíteni a vállalkozást. Az ügyfélkör először ismeretségeken keresztül alakul. Sok embert meg kell kérni, hogy ossza meg Facebook-on a weboldalad. Megyeszékhelyen pár év alatt összejön elég ember.


Amúgy bármilyen más kisvállalkozóként végezhető szakma nagyon jól megéri most. Vízvezetékszerelő, villanyszerelő, fodrász, kozmetikus stb.

2022. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!