Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar anyanyelvüként van...

Magyar anyanyelvüként van esélyem, hogy felvegyenek a rendőrakadémiára?

Figyelt kérdés
Erdélyben élek és érettségi után szeretnék menni akadémiára, valamint szívesen meghallgatnék valakit, aki tud mesélni valamit a román akadémiával kapcsolatban. :)

2022. júl. 24. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Miért nem magyar akadémiára jelentkezel akkor?
2022. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ütöd a kritériumokat, felvesznek, de magyarként, magyar névvel, nem jutsz magasra.


Továbbá kell jól tudni románul, ha kettős állampolgárgár vagy, akkor le kell mondj róla.

2022. júl. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1-es, ezen én is gondolkodtam, egészen addig, míg rá nem jöttem, hogy szembe kell nézni azzal a ténnyel, hogy Magyarországon nem nézné mindenki jó szemmel, ha egy magamfajta "jövevény" lenne ott akadémián. Biztosan kerülnének olyanok akiknek ez nem tetszene, valamint én is furcsállom az ötletet.
2022. júl. 24. 23:41
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem valami kissebbségi komplexusod lehet akkor ami nem szerencsés egy leendő rendőrnek. Egyrészt ha jól beszélsz románul és alkalmas vagy a felvételre biztos nem fognak elutasítani csak mert magyar kissebbségbe tartozol.

Másrészt ha magyarországra jönnél magyarként lennél kezelve mint mindenki más hiszen magyar vagy hivatalosan és kultúrálisan is persze vannak akiknek szemet szúr ha romániából jöttél de ezek csak frusztrált szélsőséges hangok.

2022. júl. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van két magyar ismerősöm aki rendőr lett Romániában, és elég magasra jutott mindkettő, azt hozzá kell tenni, hogy mindkettő rendelkezik "pila"-val, azaz jómódúak és vannak jó helyen jó ismerőseik, anélkül is lehet,de nehezebb
2022. júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

#4, Ez tobbnyire igaz, de eleg sokan startbol leromanoznak, foleg szavazas idejen.

#2, De tud. Bar mivel Romania, igy kerdes hogy mennyire akar magyar maradni, es kikkel baratkozik.

En mar lattam roman katonai alakulatot magyar parancsnokkal.

Politikaban is vannak magyarok szepszammal, de pont olyan csapnivaloak mint a romanok...

2022. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!