Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova kell jelentkeznem gimnázi...

Hova kell jelentkeznem gimnázium után ha gyermekorvos vagy diabetológus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Ez a kettő szakirány érdekel a legjobban. Azt tudom, hogy az előbbinél el kell végezni egy ÁOK-t (5év) majd szakosodni. Viszont nem találtam pl Debrecenben szakosodási lehetőséget ilyen irányba. A SOTE-n néztem a diaetológia szakot, de nem találtam róla semmilyen információt, gondolom itt is egy ÁOK az alap. Tudtok segíteni ebben? (17 éves vagyok, nem sürget még az idő a választás miatt)

2022. júl. 28. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő orvos, tehát világos, hogy az orvosi szakot kell elvégezni, ami 6 év, utána lehet szakosodni.

A diabetológus nem azonos a dietetikussal, aki szintén diplomás, de nem orvos.

2022. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyermekgyógyászat egy az, általános orvosi diplma után elsőnek megszerezhető szakképesítés. A diabetológia egy licencvizsga, amit belgyógyászat, gyermekgyógyászat, háziorvostan vagy szülészet-nőgyógyászat szakvizsgákra lehet ráépíteni.


Az orvosi szakképzéseket ne a felvin keresd, mert teljesen külön rendszer van rájuk. A szakképzés alatt már egy kórházban dolgozol fizetésért. Ennek a kórháznak nem muszáj egyetemi klinikának lennie, csak akkreditált képzőhelynek az adott szakterületen. A nagyobb kórházak a legtöbb szakterületre akkreditáltak (főleg az ilyen alapvető dolgokra, mint a gyermekgyógyászat), egy egyetemvárosban, mint Debrecen, pedig gyakorlatilag minden szakképzés elérhető.

2022. júl. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tudom hogy a dietetikussal nem azonos, én az orvos szeretnék lenni. Az megvolt hogy kell alapnak az ÁOK, csak pl a diabetologusnál nem tudtam milyen alapokra lehet építkezni. De köszönöm az értelmes választ, így már érthető. Esetleg tudjátok hogy a szakosodás után a diabetológia mennyi idő?
2022. júl. 29. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!