Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nagyon jó vagyok történelem...

Ha nagyon jó vagyok történelemből,és magyar nyelv és irodalomból milyen szakok valók nekem egyetemen?

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
humán szakok
2022. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

magyar-töri szakos tanár

magyar szak

történelem szak

jog (ha érdekel, ezt csak azért írom, mert oda ezeket elfogadják felvételi tárgynak, szóval ha mindkettőt jóra megírod, egyikből vagy mindkettőből emeltezel, akkor lehet eséled)


Az már más kérdés, hogy mi hasznos. Én nem degradálom le a bölcsész szakokat, én is nyelvszakra készülök, de tervben van más is, csak így, hogy magyar meg töri, ezek pont nem sok szakmához kellenek. Egy ilyen szakos tanárnak igen, de a fizetés meg borzasztó. Sima magyar vagy töri szakkal meg ha az ember nem tanár, nem tudom mit lehetne kezdeni, maximum lehet kutatni vagy egyetemi tanárnak állni később.

2022. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen érdeklődési körrel én történelem szakra jelentkeztem. 12. osztályban döbbentem rá, hogy szívesen lennék levéltáros, s ennek ez az útja. Az egyetem kezdete után tudtam meg, hogy "a szívemre hallgatva" kiválasztottam a leginkább piacképes szakmát a történettudományi területen. 😅
2022. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!