Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettség kell a...

Milyen végzettség kell a génsebészethez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több kérdésem is lenne, és azt itt fejteném ki.


Mindig is érdekelt a biológia, orvostudomány és minden ami az emberrel, állattal és növénnyel foglalkozik. Összességében az élettel.


Elgondolkodtam rajta, hogy milyen munkát szeretnék magamnak a jövőben.

16 éves lány vagyok. Érdekelne, hogy vajon van-e még időm elérni ezt a célom.


Milyen végzettségek kellenek hozzá? Mire lehet számítani? (Azon kívül hogy rendkívül nehéz, szinte lehetetlen).


B tervem is van, ami a biológus, bár szerintem az sem sokkal könnyebb. Ehhez milyen végzettség szükséges?


Jópár dolognak utána néztem de összeszedve sehol sem találtam.

Valaki ért a témához?


Valamint, ti melyiket választanátok?



2022. júl. 30. 02:15
A kérdező szavazást indított:
Génsebészet
Biológus
Egyik sem:)
14 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egyetemen biomérnöki szak kell hozzá.
2022. júl. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Biológia alapszak, aztán mehetsz valami mesterképzésre, aztán meg mehetsz valami olyan kutatólaborba dolgozni, ahol még jobban beleáshatod és specializálhatod magadat egy irányba.


A "génsebészet" az nem egy egyszemélyes svájcibicska műfaj, nem úgy működik, hogy van egy génsebész szak, elvégzed, aztán azzal az embertől a hódon át a pitypangig mindent meg tudsz majd génsebészkedni egyedül, valószínűleg teljesen más utat kell bejárni ahhoz, hogy mondjuk növények genetikájának a módosításával foglalkozz, mint pl. az ember esetében.


És egyébként is sok szakma együttműködése kell ahhoz, hogy géneket buzeráljanak, kellenek szoftveres szakemberek, mérnökök, orvosok, stb.

2022. júl. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Biológia alapszak kell hozzá, lehetőleg Szegeden vagy Pesten, természetesen pHD fokozatig. Nehéznek nehéz, de nem lehetetlen elvégezni
2022. júl. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi egyetem, vagy biológus PhD... .
2022. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Orvosi egyetem, majd sebész szakvizsga, aztán genetikus szakvizsga. :)
2022. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Génsebészet egy eljárás melyet a tudomány több területén is használják. Humán orvoslás, állatorvoslás, mezőgazdaság (nemesítések) stb. Ergo többféle végzettség is jó. Orvos, állatorvos, agrármérnök, biológus stb.
2022. júl. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiemelném a #2 és #6 válaszokat. Ezekből is látszik, hogy biológia irányultságú egyetemi végzettség kell hozzá. Ezután elhelyezkedsz, az adott munkahelyen megfelelő irányítással beletanulsz a részletekbe. Ha kisebbek az igényeid, rutinmunkákat fogsz végezni, ha nagyobbak, akkor a munkahelyen is tanulsz, esetleg PhD továbbképzésre jelentkezel (ez egyetemi posztgraduális képzés, mellette oktatni is kell ott, általában 2-3 éves). Közben munkahelyi irányítással kutatómunkát végzel, cikkeket írsz, és ha jól bedolgozod magad, 20 év múlva te irányítasz (és fejlődsz, akár a Nobel díjig).

Hogy mi nehéz és mi könnyű? Szerintem az rossz kérdés. Ami nagyon érdekli az embert, az könnyű. Ami nem, az nehéz, mert sok energia kell ahhoz, hogy rávedd magad a tanulására. Figyeld meg, a "jó tanulót" szinte minden érdekli, magától utánanéz, nem kell ösztökélni soha. És élvezi, mert a kíváncsiságát elégíti ki. A "rossz tanuló" valamiért megutálta a tanulást, nem igazán érdekli semmi (amit tanulni kell), így aztán minden utálkozva vesz kézbe, és iszonyatosan rossz hatásfokkal "tanul". Nem is viszi semmire (erre ma sokan felhorkannak, hogy dehogynem. Igen, egy degenerál rendszerben, ahol nem a tudás, hanem a szolgalélek a fő szempont, ott néhányaknak tudás nélkül is megy. De milyen áron!)

2022. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Pl:

"Biotechnológia szak" (MSc)

"Ismeri az új, alapvetően molekuláris biológiai szemléletű biotechnológia kialakulását és fejlődését lehetővé tevő biokémia, sejtbiológia és genetika diszciplínák legújabb kutatási eredményeit, fejlődési irányait, a genetikailag módosított szervezetek előállításának az elméletét és gyakorlatát, továbbá felhasználásának a környezeti kockázatát."

"Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a természettudomány képzési területről a biológia, a környezettan, a műszaki képzési területről a biomérnöki, a környezetmérnöki alapképzési szak."

[link]

2022. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Erdélyben van pl külön génsebészet szak...


[link]

2022. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A biotechnológia alapszak elvégzése jó alapot biztosít ehez.
2022. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!