Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Próbáljam meg, vagy hagyjak...

Próbáljam meg, vagy hagyjak ki egy évet?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és felvételt nyertem az ELTE gyógypedagógiára.


Eddig úgy éreztem, tetszene a szak, de mostanra kétségek merültek fel bennem. Igazság szerint csak azért jelöltem be, mert nem volt más ötletem. Úgy gondoltam, talán meg tudnám szeretni. Teljesen bizonytalan vagyok. Nem igazán szeretnék Pestre költözni, mert úgy érzem, annyira nem érdekelne amit tanulnék és ez csak kínlódás lenne.


A bajom az, hogy nincsen más ötletem. Gőzöm sincs mi tetszene. Szinte bárhova továbbmehetnék, sok pontom van és az emelt magyart rengeteg helyen elfogadják... mégsem tudom mit kezdjek vele.


Mit tegyek?

Menjek el az egyetemre, vagy hagyjak ki egy évet abban reménykedve, hogy majd valami megtetszik? Az igazság az, hogy nincs is egy évem felfedeni, ill. "megismerni" önmagamat, mert jövő februárban már le kell adni a jelentkezést.


Ti mit tennétek?



2022. aug. 4. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem akarod, ne csináld!

Akkor viszont menj el dolgozni, és ha rájössz, mit akarsz tanulni, akkor láss neki.

2022. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha államin vettek fel próbáld meg, ha nem tetszik akkor első félév után iratkozz ki.

(Ilyenkor nem kell visszafizetni semmit, ha jól tudom)

2022. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Mi van ha soha nem találom meg amit tanulni szeretnék?:/


#2: Államira vettek fel. Lehet ezt fogom tenni...

2022. aug. 4. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem mész egyetemre. Nem kötelező, és nem is szükséges minden munkához. Elkezdhetsz dolgozni, közben pedig megtudhatod, mit keresel egy munkahelyben, állásban. Ha pedig az "álom munkához" diploma szükséges, akkor bármikor elmehetsz később is egyetemre.

Amúgy egyik nap volt itt egy hasonló kérdés. A második válasz az egyém volt, hátha neked is hasznos lesz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2022. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Mit terveznél konkrétan csinálni egy kihagyott évben? Diákmunkára nem mehetsz hiszen már/még nem leszel diák, és arra számíts, hogy érettségivel nem fogsz tudni olyan hű de jó munkát találni, de talán pont ez adhat egy kis löketet. Ha a családod tud és akar benne támogatni, bevállalhatsz pl. külföldi önkéntességet, ami hatalmas kaland és tapasztalatszerzés, önéletrajzban is jól mutat - viszont az ilyesmi dolgok jóval több költséggel és szervezéssel járnak, mint egy Pestre költözés.

Az ELTE szuper hely, én is ott végeztem egy másik szakon. Sok-sok embert megismerhetsz akik inspirálhatnak, és az önismeretbe akkor is belemerülhetsz, miközben elkezded a gyógypedagógiát. Az első félév alapján eldöntöd, akarod-e folytatni, februárban beadhatod a jelentkezést máshova (és ha aztán mégis meggondolod magad hogy maradj, nem iratkozol be az új helyre).

18-19 évesen csomóan bizonytalannak érzik magukat a jövőjükkel kapcsolatban, mert az ember ilyenkor már felnőttnek számít és felnőtt döntéseket kell hoznia, de nincs hozzászokva és nincs tapasztalata sem. Semmi baj, ki fog alakulni. A lényeg, hogy ne egy helyben toporogj. Attól semmivel nem leszel előrébb, ha kihagysz egy évet és csak vársz a csodára.

2022. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező, nem tudom,hogy aktuális-e még a kérdés, de gondoltam, segítek pár támogató szóval. :D

Szóval nekem pár éve egy roppant tapasztalt gyógypedagógus hölgy azt mondta,hogy aki nem első helyen jelöli meg a gyógypedet, az ne is tegye. Ez picit túlzó, de a lényeg az (és ebben igazat adok neki), hogy csak az maradjon ezen a szakon, aki 100%-ban biztos abban, hogy gyógypedagógusként szeretne dolgozni. Nem egyszerű szakma, sem fizikálisan, sem mentálisan. Nyilván az egyetemen is azért vannak a gyakorlatok, hogy segítsenek dönteni , de véleményem szerint aki gyógypedre megy, előtte legalább pár hétre kérje be magát valami gyógypedagógiai munkát végző helyre, suliba, intézetbe stb. Nézze meg, mi is ez a munka, mit csinál egy gyógypedagógus és gondolja át, ő is ezt szeretné-e csinálni.

A másik, hogy az ég világon SEMMI sincs abban, ha kihagysz egy évet. Csak ne menjen kárba az az egy év! Dolgozz, láss világot, tanulj stb. Minden ember más, ezért az út is más, amin eljutsz addig, hogy tudod, mit szeretnél csinálni. Lesz olyan,ami megtetszik,de lehet, hogy csak később. :) Ez nem ciki. Véleményem szerint az cikibb, mikor valaki ténylegesen csak melegedni jár egyetemre.

Ha mégis úgy döntesz, hogy elkezded most a gyógypedet, de később azt mondod, hogy nem ez az, ami téged megmozgat, ott tudod hagyni. :)

Fiatal vagy, nagyon hosszú még az életed, nem vagy lemaradva semmiről. Hajrá !

2022. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül az év kihagyás mellett döntöttem. Sikerült találnom egy mondhatni egész jó munkahelyet, illetve a jogosítványt is megcsináltam. Nem rég voltam nyelvvizsgázni is, azonban annak az eredményére még várok.

A gyógypedagógiát elvetettem, remélhetőleg megtaláltam a legjobb szakot számomra, ahova tegnap be is adtam a jelentkezésemet. Már csak a hitelesítés maradt hátra.

Még egyszer köszi a hasznos válaszokat! :)

2023. jan. 25. 09:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!