Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvvizsga nélkül egyetemre...

Nyelvvizsga nélkül egyetemre menni? BME

Figyelt kérdés

12.-be megyek most és nincs nyelvvizsgám. Valószínűleg nem is fogok csinálni középsuliban. Az angol tudásom jelenleg kb egy 5-ös középszintű érettségi szintjén van.


Nem tudom, hogy ilyenkor kötelező lenne-e angolra járnom egyetemen (BME), de én arra gondoltam, hogy (HA lehetőség van rá) felvennék egy órát, ami felsőfokú nyelvvizsgára készítene.

Emellett egy kezdő németnek is örülnék, mert eddig franciát tanultam, de kezdem úgy érezni, hogy a német hasznosabb lett volna. :/


Szóval a kérdése(i)m:

-Muszáj lenne-e angol órára járnom, ha nincs nyelvvizsgám? Ha igen, akkor választhatom-e magamnak az óra szintjét?

-Mennyire hatékonyak a nyelvórák, adnának-e megfelelő nyelvtudást?



2022. aug. 7. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező és mire te diplomázni fogsz már ahhoz se lesz, de az egyetem továbbra is elvárhatja majd, így jelenleg nem lehet válaszolni erre a kérdésre. De a felvételihez nem kell, ha felvettek majd a TO-n érdeklődj.
2022. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A felvételinek nem feltétele a nyelvvizsga, a diplomának jelenleg igen. Hogy az új szabályozás mikortól lép életbe, azt nem tudja senki, de én nem számítok arra, hogy a BME eltörölné a kötelező nyelvvizsga feltételét (a hallgatók túlnyomó része rendelkezik nyelvvizsgával, egy mérnöknek pedig szüksége van nyelvtudásra).


Nincs kötelező nyelvoktatás, rajtad múlik, hogyan szerzel nyelvvizsgát. Segítséget azért kapsz, az egyetemen bizonyos határig ingyen (azon túl pedig kedvezményesen) is tanulhatsz idegen nyelvet: [link]


Az óra hatékonysága a tanártól, a csoporttól és tőled is függ. Arra azért számíts, hogy a BME-n a szorgalmi időszak is elég kemény, sokat kell készülni és ilyenkor a nyelvtanulás leghátra szorul (annak nincs következménye, ha nem készülsz a nyelvórára, viszont ha buksz egy beugrón, akkor komoly gondjaid lehetnek).

2022. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Az új szabályozás leghamarabb 2024-ben fog életbe lépni. Rád még a régi szabályok vonatkoznak.
2022. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdéses hogy mi lesz.
2022. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!