Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg ha felnőttként...

Jelenleg ha felnőttként kőművesnek vagy burkolónak szeretnék tanulni, milyen lehetőségeim vannak? Lehet még OKJ-s 10 hónapos gyorstalpaló képzést végezni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 10. 00:46
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Fizetős, rövidebb, kevés helyen indul:

[link]

[link]


Ingyenes, hosszabb, több helyen indul:

[link]

[link]

2022. aug. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Ismerős tapasztalata: Pest közeli(!) esti képzésre ment, a képzés egyenlő volt a 0-val. Eljárt építkezésekre dolgozni, ott tanulta meg a lényegi dolgokat, gyakorlatilag egyedül készült fel a szóbelire (utánajárt, kidolgozta a szóbeli tételeket, a tanár semmit nem csinált), írásbelire a számításokra én készítettem fel (nem vagyok kőműves, de szerencsére az írásbelin egyszerű számítások vannak, amiket meg tudtam neki tanítani). Az írásbelije és a szóbelije is 5-ös lett, a gyakorlati vizsga minden szempontból igazságtalan volt (például -idő és felszereltség hiányában- a csoportmunkát értékelték, nem az egyéni tevékenységeket), de arra is jó jegyet kapott, 4-est. Az iskola gyakorlatilag csak arra kellett, hogy érvényes bizonyítványt állítson ki.


Ha tényleg érdekel a szakma, akkor inkább fizetősre menj, ott legalább az esély megvan, hogy emberszámba vesznek.

2022. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A környékemen nincs ilyen rövid fizetős sajnos
2022. aug. 10. 11:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!