Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Greenfox-szal vagy a Codecoo...

A Greenfox-szal vagy a Codecool-lal van va.lakinek tapasztalata? Főleg az elvégzése után biztosított gyakornoki állással kapcsolatban érdekelnének infók. (csak az írjon légyszi akinek friss infója és SAJÁT tapasztalata)

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ha elvégzem a sulit, utána a Codecoolnál segítenek állást találni. Először egy gyakornoki állás lenne fél évig. Ezzel kapcsolatban érdekelne, hogy mennyire fizetik meg illetve mennyire nehéz a munka, mennyire használják ki az embert? (utólagos fizetést választanék ezért is érdekel, hogy mennyit fizetnek)

Tényleg csak olyanok válaszát várom akiknek van vele tapasztalata és nem az "ismerősöm ismerőse elvégezte és..".

Ha van más ötleted, hogy hol érdemes front-end fejlesztést tanulni, azt is szívesen meghallgatom!

(Udemyn már elkezdtem egy angol nyelvű tanfolyamot)


2022. aug. 13. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ha van más ötleted, hogy hol érdemes front-end fejlesztést tanulni, azt is szívesen meghallgatom!"


Állásgarancia a nagy, 10 hónapos fullstack képzésen van.


Viszont annak nagy része backend, fogsz ott tanulni Java-t, C#-ot, Pythont meg talán, de ebben nem vagyok biztos C++-t is.


Frontendnél, ami egy kisebb képzésük karrierstart lehetőség van, ami +1 hónap softskill és portfolió építés és annyit garantálnak, hogy 6 interjút lezsíroznak neked.


Ez a csomag alapból 250 ezer forint, viszont ha általuk sikerül elhelyezkednek részedről ingyenes.


Gyakorlatban ez annyit jelent, hogy ha decemberben végzel és januárban elkezded és minden a legjobb forgatókönyv szerint megy februárban lemennek az interjúk, márciustól dolgozól, tehát áprilistól számíthatsz csak fizetésre.


Viszont szerintem akinek ennyire fogni kell a kezét annak ez a szakma nem való.


Amint végzel, fenti példából indulva pl decemberben vagy akár már előtte is nyugodtan szórhatod be önállóan a CV-d, simán lehet januártól már dolgozól amíg a másik csak elkezdi a karrierstartot.


Ahogy olvasom a kérdésed téged a frontend irány érdekelne. Maga a képzés nagyon intenzív, nem hiába full-time hiába egy kisebb képzésről beszélünk, rengeteg az anyag amit meg kell tanulni.


A Codecool, meg ebből kiindulva az összes bootcamp egy interaktív self learning path. Mentor megadja a támpontot, mutat példát és segít ha elakadsz de lényegében magadtól tanulsz.


Szóval mellette legalább ugyanannyit fogsz még doksikat olvasni, Udemy-t és/vagy LinkedIn Learn-t is nézni, hogy ténylegesen képben legyél az anyaggal. És vagy 5x ennyit kódolni / pet projectet csinálni.


Ezek mellett ott vannak a többi full time csapattársaid akikkel adott hetenként közös projektmunkát csináltok.


Ezt csak akkor vállald be ha kész vagy 6 hónapot vért izzadva végigseggelve full-time tanulni és erre az időszakra teljesen feladni a magánéleted.


De ha van kitartásod és elhivatottságod bátran ajánlom mert hazai és iskolai szinten a Codecool szerintem az egyik legszínvonalasabb (most felsőoktatási intézményektől határolódjunk el, nyilvánvalóan teljesen más mindkettő), SZÁMOMRA hatalmas boostot adott, bőrömön éreztem hogy 5x sebességgel tanulok és értem meg a technológiákat.


Üdv, egy végzős Codecoolos diák.

2022. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SZücsöm válasza:

Én is a Codecoolnál végeztem.Helyesbítenék pár dolgot az előző kommentelő hszén. 1. A fullstack képzésen is csak 6 állásinterjúra van lehetőséged hivatalosan. Utána ugrik a garancia és ha nem sikerül munkát találod 6 hónapon belül akkor fizetheted a legdrágább árat. Ső a szerződés szerint 8 napon belül fizetned kell.(bár ha nem volt here az illető akkor állítólag hagyják hogy részletben fizessen ilyen esetben is)


2. Nem "főleg backend" a képzés hanem 50-50. Pythont már nem oktatnak. Asszem C# ot se. Java,JS, Ha van elég érdeklődő akkor PHP ról is lehet szó. Ezen kívül még teszt branch van általában azoknak akiknek gyengén ment a fejlesztés, + devops branch is van már egy ideje.


3. Ez szubjektív, de szerintem egyáltalán nem kellett "vért izzadni". Tanulni kellett szorgalmasan de semmi extra nem volt a dologban.PA-k előtt kicsit meg kellett "tolni" azt csókolom. Fullstack et többen pincér,futár meló mellett csinálták.


A fél éves fizetés br. 2000 Ft/óra. Törleszteni ekkor még nem kell. Mivel a Codecooltól felvenni junior fejlesztőt, rettentően drága mulatság és mivel az adott cég szeretne egy junior fejlesztőt aki nála maradna dolgozni ezért semmi értelme nem lenne hogy "kihasználjanak". Mert akkor hamar otthagyja a munkavállaló a céget.


Az hogy mennyire nehéz a munka és mennyit lessz a valós fizetés senki se tudja mert ez attól függ hogy hova sikerül állást találni milyen pozícióban és hogy az adott diák mennyire jó.


Van aki br 500e vel kezd és van olyan aki 950e vel. Van aki heti 4 napban herét ver, van aki minden nap túlórázik.


Amúgy jelenleg senkinek se tudnám jó szívvel ajánlani a képzést mivel konkrétan alig keresnek junior fejlesztőket már majdnem 1 éve.

2023. szept. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!