Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia vagy kertészmérnöki...

Biológia vagy kertészmérnöki szak?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a botanika, szeretnék növényekkel foglalkozni. Melyik lenne a jobb választás? A DPR szerint egyikkel se túl jók a kilátások, illetve ha a biológiát választanám mindenképpen újra kellene érettségiznem, és egy MSc-t is csinálni utána. Szerintetek?

2022. aug. 15. 16:23
A kérdező szavazást indított:
Biológia BSc is elég
Biológia BSc + MSc
Kertészmérnöki BSc is elég
Kertészmérnöki BSc + növényorvosi MSc
Más, leírom kommentben
16 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Dpr adataival értek egyet.
2022. aug. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Talánegnezném a molekuláris bionikai mérnök szakot. Biosz , műszaki ismeretekkel és infóval keverve. Orvosi gépek, muvegtagok stb. Legalabb az informatikai tudást is ha a biosz Iránnyal felsülsz amire azert esély van.
2022. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal növényorvosból hiány van. Én kertészmérnök Bsc-t csinaltam, levelezőn. Sajnos gimi után nem ebbe az irányba mentem el, később pedig munka mellett már nem tudtam megcsinálni az Msc-t, mert csak nappalin lehet. A Bsc nem sok mindenre elég a munkaerőpiacon, az egy erős alapot ad. Növényorvosként viszont már számtalan lehetőség van, mellesleg Msc alatt sokkal több lehetőség van kísérletekben részt venni vagy irányítani. Biologia szakról nem sokat tudok, de az szerteágazóbb, nem kifejezetten a növényeken van a hangsúly, de nem ismerem a szakirányokat.
2022. aug. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy pár szakot kivéve az összes többi nem ér semmit a DPR szerint. Azért írtam bele a kérdésbe, mert aszerint teljesen mindegy, hogy melyiket választom.


A molekuláris bionika teljesen más iránynak tűnik, a műszaki dolgok nem is nagyon vonzanak. Nem hiszem, hogy menne.


Utolsó, a szaktársaidról vagy esetleg magadról is tudsz mondani valamit, hogy mit tudtatok csinálni a végzés óta? Milyen pozíciókat lehet megpályázni? Nekem is van már egy diplomám, így az 5 év tanulás nem hangzik túl jól, még nem döntöttem el, hogy bevállalnám-e.

2022. aug. 16. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!