Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik felnőtt képzésb...

Hogyan működik felnőtt képzésben a szakma tanulás?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem és a fodrász szakmát szeretném tanulni. Nappali suliba jelentkeztem felnőtt képzés keretein belül.

Azt szeretném megtudni, hogy mivel már rendelkezem érettségivel így milyen órákra számítsak? Hogyan működnek az ilyen iskolák?



Előre is köszönöm a segítséget!



2022. aug. 19. 17:30
 1/3 anonim válasza:
100%
Csak szakmai tantárgyakat fogsz tanulni. A végén azokból fogsz vizsgázni, mintha érettségiznél.
2022. aug. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2022. aug. 19. 17:58
 3/3 anonim válasza:
100%

Középiskolában az osztály másik fele fodrász/kozmetikus volt, és azok alapján, amiket láttam, ilyeneket csinálnak (mivel egybe volt a fodrász és kozmetikus, ezért biztos mondani fogok olyat, ami a kozmetikushoz kötődik.


- tanulnak biológiai és kémiai dolgokat (gondolom ilyeneket, hogy bőr és haj összetétele, milyen hatással vannak a szépségipari szerek az egészségre, hogy jól használjuk őket, maguk a szerek miből állnak)

- gyakorlati órák, amikor kötelező fehér felsőt és nadrágot és valamilyen papucsot felvenni

- nálunk volt olyan is, hogy akik ezt tanulták, meghívhattak embereket vagy segítségüket kérhették, hogy rajtuk gyakoroljanak (vagy ha egy random ember a suliban vagy egy idegen, ha akar, akkor a diákok végeznek el rajta kezelést)

- a termeikben voltak képek frizurákról és különféle professzionális székek, de rendes padok is némelyben


Nyilván van más is, de ezekre emlékszem, nem gyakran láttam őket. Ja és utoljára 2018-ban láttam, lehet azóta átrendezték vagy változott.

2022. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!