Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne a legjobb döntés...

Mi lenne a legjobb döntés proginfó BSc mellett?

Figyelt kérdés

A) Rendszergazdaként dolgozni egy iskolánál.

B) Önállóan programozni, és feltölteni a kódokat GitHub-ra.


A szempont, hogy melyik relevánsabb tapasztalat egy majdani szoftverfejlesztő álláshoz?



2022. aug. 20. 16:03
A kérdező szavazást indított:
Iskolai endszergazda állás
Önálló projektek GitHub-ra
20 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen képzésekkel az a gond, hogy túl sok programnyelvet akarnak egyszerre megtanítani és sokan teljesen elveszítik a motivációjukat. A legjobb, ha kiválasztasz egy programnyelvet és azt megtanulod profi szinten a suli mellett, különben semmilyen használható tudásod nem lesz a képzés végére. Ha egy programnyelvet tudsz profi szinten, akkor kapkodni fognak érted a cégek, legrosszabb esetben is kezdő 400-as fizuval, de ha több programnyelvet ismersz felszínesen, akkor sehol nem tudsz majd dolgozni és maradnak a rendszergazda és egyéb hasonló állások. Őszintén én azt javasolnám, hogy ne menj ilyen képzésre, hanem magadtól tanulj meg és minden sokkal gyorsabb és hatékonyabb lesz, de tudom, hogy sokaknak az egyetem biztonságot ad, szóval dönts, ahogy szeretnél.
2022. aug. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően a 3. Utat választanám és elmennék gyakornoknak egy olyan céghez ahol azt csinálják amivel te is szeretnél foglalkozni.

Sokat tanulsz belőle, pénzt is kapsz és a CVd sem lesz üres mikor kijutsz egyetemről

2022. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 2. hozzászólóval. Nézz ki 1 konkrét nyelvet / részterületet, fejleszd magad pengére belőle az első év alatt, és jelentkezz gyakornoknak a második évtől.
2022. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem az egyetemet...
2022. aug. 20. 16:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 OE mérnökinfón 4 féléven keresztül tanulod minimum a C#-ot (Programozás 1-4 törzsanyag), de utána is van lehetőséged ASP.NET vagy mobil app fejlesztés órákat hallgatni (ami szintén C# alapú). Persze van mellette Java, SQL, Assembly, BASH, C++ és Web (HTML, CSS, JavaScript) programozás, de alapvetően a C#-ot igen magas szinten oktatják


Én azt az utat választottam amit #2 javasolt, 1 évig voltam gyakornok (utolsó 2 félév a 7 félévből) szoftverfejlesztőként és br 750k fizuért vett fel a cég teljes állásba idén nyáron államvizsgát követően.


Azért én hozzáteszem, hogy a programozási tudásom nagyrészét az egyetemnek köszönhetem, nyilván kellett otthon gyakorolnom programozni, de ez általában a házi feladatok elkészítése, beadandó / féléves feladatok ill. gyak ZH-ra készülésből állt, amiből egy elég magabiztos tudást építettem fel (pl: Prog 3-ból egy komolyabb webes rendszert kellett felhúzni, Prog 4-ből stratégiai játékot fejlesztettem féléves feladatnak gyakorlatilag 0-ról, szakdogából pedig elosztott döntéstámogató rendszert fejlesztettem).

2022. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok


Alapvetően az egyetem fontos, főleg ha szeretnél magasabb szinten foglalkozni dolgokkal. Vannak helyek ahova bizonyos képzettséggel fognak csak felvenni. Én ahol jelenleg dolgozok pl elvárás az MSc.


Egyetemi képzés nem tökéletes, igazat adok elsőnek abban hogy sok nyelvet kell tanulnia az embernek és nem fogsz ennyi nyelven programozni.

Viszont ahhoz hogy tudd hogy milyen területen akarsz továbbmenni ahhoz meg kell ismerned a különböző programozási nyelveket, még ha csak felületesen is.


Plusz egyetem miatt egy csomó helyen kipróbálhatod magad amit teljes állásba már nem tudsz megtenni. Ha akarod akár fél évente válthatsz gyakornoki helyet, egy csomó graduate program is van amik általába nagyon jók szoktak lenni.


Pár hónap gyakornokság alatt többet fogsz tanulni mint bármilyen képzésen.

2022. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Iskolai rendszergazdaként favágást csinálsz és minden felettesed úgy érzi, nálad jobban ért a szakmához. Bármi mással jobban jársz.
2022. aug. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!