Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mondanátok olyan szakmákat...

Mondanátok olyan szakmákat amik amik illenek ehhez a leíráshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék emberekkel (akar gyerekekkel akár felnőttekkel) foglalkozni.

Olyan szakmákra gondolok mint pszichológus, pszichiáter, szociális munkás, stb.

Azonban nem nagyon tudom mi a különbség ezek között a szakmák között vagy hogy milyen lehetőségek vannak még erre.

Szóval aki ilyenbe dolgozik vagy jártas a témában tudna segíteni? Gimibe most megyek 11-be és egyre jobban foglalkoztat a tovább tanulás kérdése, ez az irány pedig rég óta tetszik de nem vagyok valami jártas a témában.



2022. aug. 21. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus: pszichológia alapszak+mesterszak kell hozzá, alapszak után csak viselkedéselemző leszel,mindenképp kell mesterszak is illetve további költséges képzések, így rendkívül hosszú a képzés ha az egészet nézzük. Többféle emeltet elfogadnak, akár bioszt, nyelvet.. Végzés után azonnal nyilván nem tudsz önállóan magánban dolgozni, ahhoz hosszú évek, évtizedek kellenek. Nem lehet gyorsan "meggazdagodni" vele.


Pszichiáter: 6 év általános orvosi kell hozzá (ahova feltétel az emelt biológia+emelt fizika vagy kémia) majd utána rezidensképzés, ami szintén évekig tart.


Szociális munkás: szociális munka alapszak kell hozzá, 7 félév. Rossz fizetési kilátások vannak, sok esetben állami szférában tudsz elhelyezkedni, vagy szervezeteknél. Segélyszervezetek, alapítványok, öregek otthona, szociális otthonok, családsegítők és hasonló helyek.

2022. aug. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És a szociálpolitika miben különbözik a szociális munkástól?

És köszönöm a hosszú és összeszedett választ!

2022. aug. 21. 19:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve a szociálpedagógia
2022. aug. 21. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szociálpedagógiával szerintem hasonló helyeken lehet elhelyezkedni, mint a szociális munkával. De talán azzal inkább a családsegítő, +iskolai vonalon.

A szociálpolitika pedig egy mesterszak, ahhoz kell előbb egy alapszakos diploma. Itt viszont ötletem sincs,hogy mire jó a szak.

2022. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szociálpolitikát én sem ismertem úgy igazán, de a Felvin ezt találtam róla:

[link]

A többinél ugyanazt tudom mondani, mint az első (és négyes). A pszichológiáról van több infóm, mert most végeztem ezen a szakon. Ha érdekel, írj nyugodtan, akár privátban is! :)

2022. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!