Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a legrövidebb idő...

Melyik a legrövidebb idő alatt letehető és leghasznosabb diploma?

Figyelt kérdés
2022. aug. 22. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb alapszak 3-3,5 éves, és erre lehet mestert tenni, de nem kötelező, vagy vannak osztatlan szakok. Ezek alapján rövid idejű diploma nem nagyon van.

Jó lenne legalább azt tudni, hogy miben vagy jó, vagy mi érdekel. Én hiába írom, hogy xy mérnöki, ha te mondjuk nem vagy jó matekból.

2022. aug. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazott közgazdaságtan: 6 félév

Pénzügy és számvitel: 7 félév


Programtervező informatikus: 6 félév

Mérnökinformatikus: 7 félév


Építészmérnöki: 7 félév

Gépészmérnöki: 7 félév

Villamosmérnöki: 7 félév


Fizika: 6 félév

Matematika: 6 félév


A legkönnyebb ezek közül a pénzügy és számvitel, de a többi viszont annál várhatóan jobb elhelyezkedési lehetőségeket biztosít.

2022. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Én pénzügy és számvitel szakra járok, ezt a szakot befektetett munka/megtérülés alapján jónak gondolom. A mérnöki és az infós szakokat még jobbnak gondolom ilyen téren bár egy villamosmérnöki/mérnökinfó nehezebb a pénzügy és számvitelnél. Szóval a diploma megszerzése az ugyanúgy 7 félév de eltérő nehézség. Szóval én nem azt nézném, hogy melyiket mennyi idő alatt lehet letenni mert ennyíi erővel a fizika az 6 félév de sokkal nehezebb. Amúgy ez a szak sem könnyű de nagyobb szívás lenne nekem egy mérnöki/mérnökinfó az tutika.
2022. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyaránt 7-7 féléves villamosmérnök BSc és mérnökinformatikus Bsc talán a leghasznosabb diplomák, amennyiben ez azt jelenti, hogy könnyű állást találni és jól lehet vele keresni. Ugyanakkor ezekhez a szakokhoz kell egy matekos-fizikás agy, amely nincs mindenkinek meg.
2022. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!