Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2.-os fiúnak, hogy kellene...

2.-os fiúnak, hogy kellene gyakorolnia a szép írást?

Figyelt kérdés
Az első osztályt megszenvedtük. Nagyon rondán írt végig és könyörögni kellett neki, hogy legyen hajlandó írni. Amúgy minden más tantárgy kiemelkedően jól megy neki, de a külalak katasztrófa. Van, hogy neki se fog iskolában és ha épp nem húzza át a tanár akkor pótoljuk itthon. Erre szeretnék megoldást találni a következő évekre. Miképp tudnám vele megszerettetni az írást? Rajzolni sem szeretett soha. Itthon megcsinálja és nyáron is sokat gyakorolt, de felette kellett ülni és mondani, hogy vonaltól, vonalig, lassan csinálja, hogy szép legyen. Előre is köszönöm a segítséget.
2022. aug. 23. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha szegény gyereknek állandóan kritizálják a külalalkját akkor persze, hogy semmi kedve nincsen írni.


Miért fontos az nektek, hogy "gyöngybetűkkel" írjon?

Az íráskép semmennyiben sem befolyásolja a tanulási esélyeket.


Te is írtad, hogy minden másban kiemelkedően jó. Szóval hagyjátok már szerencsétlen gyereket a szépírással. Rengeteg sikeres ember felnőtt és tökéleteseb megvan a "csúnya" írásával is.

2022. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Lehetséges, hogy a fiú diszgráfiás.
2022. aug. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak foglalkoztatók, amin gyakorolhat. Kérdezd meg egyébként miért nem szereti? Pl: fáj a keze közben (mert ez pl lehet a rossz ceruza tartástól, és azon lehet segíteni). Alsóba sajnos az írott betűs írás erőltetett, én ezzel tanárként nem feltétlen értek egyet. Ha nagyon nem megy neki érdemes pedagógiai szakszolgálathoz vinni, nem e valamit ők is látnak. De én még azt tudom javasolni (ha ott is partnerek lesznek majd ebben), felső tagozatban alakótsa ki a saját irását. A betűösszekötések pl:eltűnnek ha nehol nyomtatott betűket használsz (l, b, s,t,z,) kevesebb irast igenyelnek es könnyebb őket szépen írni. De erről mindenképp kérdezd majd meg a felsős magyarost, mert én tanárként biztatom erre a gyerekeket, mert mérföldekkel jobban irnak, meg gyorsabban de vannak tanatok akik megveszekedetten tiltjak.
2022. aug. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mielőtt félreértés esne nem erőltetem és nem is kritizálom. Ahogy írtam próbálom megszerettetni vele. Nem azt várom el, hogy gyönyörű gyöngybetűkkel írjon, de azért legalább kezdjen hozzá és ha lehet olvasható legyen. Természetesen kérdeztem mi a problémája vele egyszerűen csak nem szereti. A tanítóját ettől függetlenül nagyon szereti, szóval ezzel sincs probléma. A kéz fájdalomra csak néha panaszkodik, ilyenkor szoktuk tornáztatni és kap vitaminokat is. A kérdésem inkább arra irányult, hogy ha lehet, hogyan tudná megszeretni ezt a tárgyat is. A szakszolgálatának már jártunk és ott annyit mondtak, hogy nagyon okos, viszont az írása nem lesz szép ez még óvodába volt. Most 2.-ba már biztosan többet is lesz rá szükség ezért próbálom rá felkészíteni. Persze ha nincs "trükk" azt is elfogadom.
2022. aug. 23. 09:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó próbáltam már több formájú ceruzát szerintem jól tartja és akik nézték se mondták, hogy rosszul tartja a ceruzát. Milyen foglalkoztatókra gondolsz pontosan? Én sem írok összekapcsolt betűkkel alapvetően és én is átalakítottam magamnak ahogy kényelmes volt. Persze ez nála korai még. Ha jól értem akkor még pár év és elkezdheti ő is és akkor könnyebb lesz?
2022. aug. 23. 09:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
3# vagyok:Én 5. osztályban már engedem, főleg ha latom valakinek nagyon nem megy. Semmi ertelme szenvedtetni oket. De ez sajnos tanarfuggo. Lehet nalatok altalanosban nem fogjak. Azt el kell nekik mondani, hogy a 8. osztalyos felveteliben csak irottan szabad, de egyebkent nalam ez nem elvar
2022. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"minden más tantárgy kiemelkedően jól megy neki"


Akkor hátra lehet dőlni, gondold el, aki gyönyörűen ír de minden másból kínlódik. Hagyjuk már, egy csúnyán író okos fiad van. Ennek csak örülni kell. Nem igazán láttam életemben férfi mérnököket, vezető beosztású embereket szépen írni.

2022. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Segítene, ha valahogy megszerettetnétek vele a rajzolást. Színezés, festegetés, "spéci" (azaz vonzó) íróeszközök, pl. amik fényes nyomot hagynak, figurás tollak, varázscuccok (pl. láthatatlan tintás toll, ami csak UV fényben látszik), vagy bármi ilyesmi segíthet, ami felkelti az érdeklődését. Jók a színezők, ha van kedvenc szuperhőse vagy kattanása: dinók, állatok, minden efféle beválhat.
2022. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam anno. Rondán írok a mai napig, de őszintén szólva ez engem egy kicsit sem érdekelt soha. A tanáraim b.sztattak érte egy darabig, ehhez néha az osztálytársaim is csatlakoztak (ez mondjuk akkoriban annyira nem esett jól, de nem erőltettem, nem akartam változtatni), aztán idővel elmúlt. Ja, cserébe a kezdetektől én voltam a leggyorsabb író és később is az volt jellemző rám, hogy az én jegyzeteimben mindig minden megvan. Hatékony voltam (vagyok), teljeskörűen és precízen csinálom a dolgaimat. Fakezű vagyok, de ez semmi igazi hátrányt nem okozott eddig. Valahogy én lettem a "sikeres ember", nem azok, akiknek a legnagyobb teljesítményük az volt, hogy szépen írtak. :)


És igen, a rajz is mindig kínszenvedés volt nekem, különböző trükköket kellett bevetnem, például kölcsönkértem egy osztálytársam valamely vonalrajzát, az én lapom alá tettem egy percre és a megfelelő megvilágítás alatt gyorsan behúztam a vonalakat az ő munkája mentén (erre végül jobb jegyet is kaptam, mint ő). Vagy amikor a tanár fadarabokat hozott be, amit magunk elé téve le kellett rajzolni, azt is úgy oldottam meg, hogy direkt olyan méretűt választottam, ami belefért az A4-es rajzlapba, gyorsan körbehúztam körülötte a ceruzát, vonal-vonal, pötty-pötty, majd eljátszottam, hogy ezen tényleg komolyan dolgoztam. Úgy voltam vele, hogy engem ezekkel hagyjanak békén. Volt, hogy más rajzolt nekem és csak kiszíneztem, meg volt, hogy szerencsém volt és a tanár megdicsért, hogy milyen szépen figyelek az árnyékolásra, holott véletlenül csak úgy kopott a ceruzám hegye az egyenletes mozgatástól, semmi tudatosság nem volt benne. Jaj, de utáltam az egészet. Imádom a művészeti alkotásokat élvezni a mai napig, de előállítani? Soha.

2022. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A létező legfeleslegesebb dolog ez. Jó eséllyle felnőttkorában csak gépelni fog (meg rondán írni, mint a pasik 99%-a, akár szépen írt elsőben, akár nem). Nem csinálnék semmit (ahogy nem is csináltam a fiammal), már ötödikes és ír, ahogy ír. Matekból erős, ennyi. Arra erősítünk rá, ami megy, nem azzal bszgatjuk, ami nem megy.
2022. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!