Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőn vagyok az egyetemen...

Levelezőn vagyok az egyetemen +most szeptemberben kezdem el az ÖKSZ-t (önkéntes katonai szolgálat) a többletpontok érdekében… 1 évet szeretnék ott szolgálni… szerintetek lehetséges e elvégezni, hogy már jövőre jelentkezni tudják egy másik egyetemre?

Figyelt kérdés

Szakkiképzés nélkül, legalább hat hónapos szolgálat vállalása esetén 16 többletpontra, szakkiképzéssel kiegészítve 32 többletpontra számíthatnak a felsőoktatásba felvételizők. Folytatólagosan még hat hónap szakkiképzéssel egybekötött szolgálat vállalásával akár további 32 pont szerezhető.


A kérdésem az lenne, ha most szeptemberben kezdődik el a kiképzés akkor érthetően szeptemberben is ér véget, de mivel én jövőre szeretnék megjelölni egy másik szakot amire a jelentkezés és a dokumentumok feltöltése hamarabb van minthogy én befejezném az 1 évet a katonaságnál…akkor csak 32 többletpontot tudnak csak elbírálni nekem ? Még akkor is ha iskolakezdés előtt fejezném be pont az 1 éves szolgálatot, amivel meg lenne a 64-pont?


2022. aug. 26. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Amit az okmányok feltöltési határidejéig igazolni tudsz, arra kapsz pontot, tehát 32 pontot. A ponthúzás után már nem adhatsz be semmiféle kérelmet, mivel akkorra a felvételi időszak lezárul.

Az én véleményem szerint, aki csak plusz 2 ponttal tud bejutni egy egyetemre, az nem fogja tudni teljesíteni a követelményeket. A tudást nem pótolja a katonai kiképzés. Én nem mennék, inkább nyelvvizsgát tennék.

Ha kihagysz 1 évet, tehát csak 2024-ben kezdenél egy másik egyetemen, akkorra viszont megváltoznak a felvételi szabályok és akár felvételi vizsgát is előírhatnak és a pontszámítás is megváltozik.

2022. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64 pontot akartam írni nem 2-t.
2022. aug. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
412 ponton van, a pszichológiát szeretném megjelölni levelezőn és államin Pesten…KRE egyetemet néztem ki, de irreálisan magas a ponthatár oda…jelenleg jogásznak tanulok
2022. aug. 26. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Mikor lesz meg a jogi diploma?
2022. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akinek van esze, az inkább újraérettségizik vagy csinál egy újabb nyelvvizsgát. Az legalább a későbbi boldogulását szolgálja.


Te elmész egy évre felejteni és segget nyalni...


Úgy látszik mindig van lejjebb.

2022. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minek neked még egy önmagában haszontalan diploma a másik mellé különben is? Pszichológia alapszakkal a segged kitörölheted, még 5 év, mire ténylegesen pszichológus leszel és az sem úgy, hogy alibipontokkal sikerült magadat berugdalni egy olyan képzésre, ami 50%-ban kőkemény természettudomány.


Na mindegy, te tudod. Ez a szememben így egy hatalmas kontraproduktív időpazarlás.

2022. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
90%
Mert az újra érettségizéssel aztán annyira sokra fogsz menni. Használhatatlan tudás a katonai szolgálat alatt legalább megtanulsz dolgokat az élet minden területéről nem pedig sablon hülyeségeket tömnek a fejedbe. Minden agyoniskolázott de semmirekellő na kezdenek át kéne esni rajta.
2022. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
*nokedlinek
2022. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7


Ne hidd

2022. szept. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!