Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakra kötelező...

Pszichológia szakra kötelező a középszintű biosz érettségi?

Figyelt kérdés

Megnéztem felvin is, de megkérdeztem pár embert, egyik azt mondta, hogy emelt kell biológiából, valaki azt mondta, hogy nem kell se középszintű, se emelt érettségi bioszból(csak jó ha van, mivel kell pszichológia szakon az anatómia stb, így lehet akkor könnyebben menne).


Egyébként tanácsokat is elfogadok, hogy hogyan lehetne meg a pontom pszichológiára.

Van egy nyelvvizsgám már(német).

Angol nyelvvizsgán is gondolkozom. Csak ugye kell valamiből egy emelt is.

Német emelten gondolkozom(csak valaki azt mondta, hogy így a pontozásnál kiüti egymást a nyelvvizsga meg az emelt érettségi).

Illetve töri emelten gondolkozok még:).


Köszönöm az értelmes válaszokat!



2022. szept. 1. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Felvin le van írva egyértelműen.


kettőt kell választani: állampolgári ismeretek v. biológia v. digitális kultúra v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(12) v. egy idegen nyelv(19) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(17) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


Tehát nem muszáj emelt biosz, de még csak közép se. Lehet, de nem muszáj.

2022. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem muszáj.

Ezt úgy írom, hogy most vettek fel az ELTE-re, és nem érettségiztem bioszból, angol emelttel és magyar középpel felvételiztem.

2022. szept. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A német nyelvvizsga es a német emelt tenyleg uti egymast.

Bioszbol nem kotelezo erettsegizni de ajanlott h ne hanyagold el tulsagosan gimi alatt sem, mert egyetemen kelleni fog a tudas

2022. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb pontot úgy lehet szerezni szerintem, ha kettő emeltet csinálsz meg nagyon jól. Gondolok itt kettő 90%+ -ra. Pl német+töri. És akkor már van kb 460 pontod, amivel bejutsz simán.
2022. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező bioszból érettségizni, csak ajánlani szokták.

Az igaz, hogy a német emelt és német nyelvvizsga kiütik egymást, a német emeltre kapnál 50 pontot, mert a nyelvvizsgára csak 40-et tudnál kapni.

2022. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2022. szept. 4. 13:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!