Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mate keresztfélév, mezőgazdasá...

Mate keresztfélév, mezőgazdasági mérnök, átjelentkezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos a felvéreli eljárásnál nem változtattam sorrendet így felvettek oda ahova nem szeretnék járni. Mik a lehetőségeim? Van rá mód h ezt a félévet kihagyjam és csak a második félévet kezdjem Gödöllőn azon a szakon amire vágyom vagy muszáj elkezdenem ezt és félévkor átjelentkezni? Illetve ha a két még csak köszönőviszonyban sincs egymással akkor is van erre lehetőség?


Másik kérdésem pedig az lenne aki esetleg keresztfélévben kezdte a mezőgazdasági mérnök szakot tudna e írni róla hogy miben más így mint szeptemberben kezdve és hogy ugyan olyan lehetőségek vannak e?


Az is érdekelne akik elvégezték ezt a szakot mennyire volt nehéz állást találni illetve hogy duális képzésben is tudták e csinálni?


A szüleim miatt kezdeném el igazából ezt az egyetemet de tudom h nem ez az amit szeretnék ezért én nem is látom értelmét beiratkozni, viszont szerintük kiesnék a ritmusból és mindenképp kezdjek tanulni munka helyett. Szerintetek sem érdemes kihagyni egy félévet, dolgozni majd keresztféléves eljárás keretein belül jelentkezni?


Egy utolsó kérdés

Aki már volt hasonló helyzetben meg tudná mondani, hogy ez az átjelentkezés milyen, nagyon nehéz elintézni vagy rugalmasak az intézmények, milyen papírok kellenek hozzá?


A pázmány molekuláris bionika mérnök szakról szeretnék átjelentkezni.



2022. szept. 2. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Kiírtad ezt a kérdést később is és kaptál rá választ.
2022. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Átjelentkezni csak két lezárt aktív félév után lehetséges. Más szóval el kell kezdened azt, ahova felvettek, s ha két félévet elvégzel, akkor adhatod be az átjelentkezési kérelmedet. Egyébként sajnos az átvevő intézmény egyáltalán nem köteles átvenni (tanulmányi eredményeid alapján visszautasíthatnak); illetve azt is megteheti, hogy csak költségtérítésesre vesz át. Az elvégzett tárgyaid elfogadtatására (kreditátvitelre) átvételed után külön kérvényt kell benyújtanod.


Egyszóval ha végképp nem akarsz oda járni, ahova felvettek, akkor lehet, hogy jobban jársz, ha el sem kezded. Persze ha sok a közös tárgy, akkor meggondolandó.


Én úgy tudom, hogy keresztfélévben a mezőgazdasági mérnök alapszak sem Gödöllőn, sem máshol nem szokott indulni.

2022. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen, most megnéztem és igazad van nem indul keresztféléves eljárás keretein belül, sajnos.

Ebben az esetben két félévet kéne tanulnom a Pázmányon, ez után viszont már fizetnem kell ha váltok, nem?

Az nem lehet opció, hogy elkezdem a bionikát és kiiratkozok az első elvégzett félév után majd a 2023as általános felvételi eljárás keretein belül jelntkezek a mezőgazdaságira?

Igazából ha a szüleim engednék nem kezdeném el de egy muszáj leszek legalább "megpróbálni".

2022. szept. 2. 10:09
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 voltam, s bocs, most láttam csak meg, hogy a molekuláris bionika mérnök szakról akarsz a mezőgazdasági mérnök szakra átjelentkezni. Azt sajnos egyáltalán nem lehet. A felsőoktatási törvény szerint ugyanis átjelentkezni csak azonos képzési területek között lehet, s a molekuláris bionika a műszaki, a mezőgazdasági mérnök szak pedig az agrár képzési területhez tartozik. Csak újabb felvételivel kerülhetsz be mezőgazdasági mérnöknek.
2022. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyit tennék még hozzá, hogy a mezőgazdasági mérnök szak szinte csak azoknak való, akik egyéni vállalkozásba akarnak kezdeni. Magyarul földet és esetleg állatokat vesznek és termelő gazdálkodók lesznek. Ehhez fel lehet venni vissza nem térítendő uniós hitelt, de önrészre is szükség van. Alkalmazottként nehéz elhelyezkedni, s ha mégis sikerül, akkor is arra számíthatsz, hogy a munkáltatóid agyondolgoztatnak. Csak akkor válaszd tehát ezt a pályát, ha részben családi forrásból meg tudod finanszírozni egy önálló vállalkozás beindítását.


Egyébként a molekuláris bionikát egy félév után különösebb következmények nélkül otthagyhatod. (Igaz, egy állami féléved elúszik.)

2022. szept. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: nagyrészével egyet értek
2022. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!