Matematika felmentéssel milyen piacképes egyetemi szakok jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt álló 17 éves srác vagyok, matekból felmentett 9. osztály óta. Sajnos behozni már az elmúlt 3 év lemaradását nem fogom tudni, így egyetemi továbbtanulás során csak olyan szakok jöhetnek szóba, amikhez nem kell matek.


Büfészakokra (kommunikáció- és média, szabad bölcsészet etc.) nem szeretnék menni. :D


Milyen más szakok jöhetnek szóba? Segítsetek kérlek!:)


2022. szept. 4. 18:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Valamilyen nyelvszak, vagy művészeti szakok
2022. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Tehát magyarul a piacképtelen diplomák?:/
2022. szept. 4. 18:17
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Nem piacképtelenek, ugyanis mondjuk magán nyelvtanárként nagyon jól lehet keresni. Nem is kell hozzá tanárnak lenni. Művészeti szakok is kifizetődőek tudnak lenni, ha befutsz velük.

Adtam egy teljes normális választ a kérdésedre, cserébe letámadtál.

2022. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Először is: köszönöm az első válaszod, így utólag is.

Másodszor: nem, nem támadtalak le cserébe. Szimplán visszakérdeztem, érdekelt a véleményed.


Köszönöm, hogy erre is válaszoltál, szép estét! :)

2022. szept. 4. 18:28
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Hááát, attól függ mi a cél, így nyelvtanárként nem mondanám hogy olyan hihetetlen jól keresek, mármint a mérnök ill. pénzügyes barátaimhoz képest biztos nem. Nekem sosem lesz cafetériám, betegszabim, 700nettós fizum.
2022. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%
Pszichológia?
2022. szept. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%

Mindenhova kell matek. Igen, még oda is, amin te is gúnyolódsz, hogy büfé szak (ld kommédia). Még ott is tanulnak gazdasági matekot.


Valaki említette a pszichológiát, az is humoros a 3 félév biostatisztikával.


Ti amúgy tudjátok, mit beszéltek?

2022. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem, nem mindenhová kell matek, jogra speciel tényleg nem. A kommunikáció- és média szakon sem gúnyolódtam, csak én nem szeretnék oda menni.


De igen, pszichológiára sajnos kellene.

2022. szept. 4. 20:04
 9/26 anonim ***** válasza:
64%
Jogra is kell. Van gazdasági jog, pénzügyi jog, statisztika, közgazdaságtan is a jogon. És a későbbi munkájukhoz is kellhet pl egy cégnél dolgozó jogásznak, vagy ügyvédnek is szüksége van valamennyi matekra a munkájához. Szóval ebben nagyon tévedsz kérdező, hogy a joghoz nem kell matek.
2022. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
19%
Mielőtt hülyeségeket beszéltek, nézzétek már meg az adott szak mintatantervét, könyörgöm! 90%-ban kell matek oda is, ami nem matekos szak. Levágós a tantárgylistából is.
2022. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!