Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kell emelt érettségi a felvéte...

Kell emelt érettségi a felvételihez?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi hogy van mert már hallottam mindent. Mondták azt is hogy legalább egy tantárgyból emelt érettségit kell tenni, valaki azt mondja elég egy is , valaki szerint meg nem kell. Valaki pedig azt mondta hogy attól függ kell-e, mennyi pontot emel az eredményeken.

Olvasgattam a neten és a felvételi tájékoztatókat is. Ugye két tárgyat kell választani amit beszámítanak. Ide elég az is ha azok a tantárgyak középszinten vannak?

Az emelt érettségi pedig többletpontot ér. De ezt hogy kell érteni? Csak úgy ér külön többletpontot ha nem számítod bele a szabadon választható két érettségi tantárgyba? Vagy ha beszámítod, akkor már külön nem számolható többletpontnak, gondolom. És ha van akkor emelt érettségid amit többletpontnak adsz meg, akkor azt hogy számítják ki pontosan?

Tehát ha mondjuk van egy középszintű jól sikerült matekom meg egy jól sikerült emelt angolom, akkor az emelt angol már nem számít többletpontnak?

És ha van egy jól sikerült középszintű matekom és egy jól sikerült középszintű törim, akkor még külön többletpontnak meg kell adni az emelt angolom?

Fejtsétek már ki hogy van ez az egész



2022. szept. 6. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Felvi.hu
2022. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg kell legalább egy emelt ahhoz, hogy részt vehess a felvételi eljárásban. Az 50 plusz pontot viszont csak akkor kapod meg érte, ha az adott tantárgy felvételi tárgy a kiszemelt szakon.

Tehát pl. orvosira kell emelt biosz+kémia/fizika. Ha mindkettőn eléri az ember a 45%-ot, akkor ki is pipálta a max. 100 plusz pontot. De sok szakon csak az van megadva, hogy a felsorolt x felvételi tárgyból egyet kell emelt szinten teljesíteni. Természetesen ebben az esetben is jár érte a +50 pont.

Olvasgasd a Felvi tájékoztatóját (oldalt van még több menüpont, plusz a szöveg közben egyéb kattintható linkek is):

[link]

De mindez hamarosan teljesen lényegtelen lesz, mert 2024-től változik az egész felvételi rendszer. Erről viszont még semmi konkrétumot nem tudni annak ellenére, hogy elvileg már 2023-tól alkalmazhatják az új szabályokat:

[link]

2022. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok.)

Ez a felvis link talán hasznosabb lett volna:

[link]

De mondom, nézegesd oldalt a többi menüpontot.

2022. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!