Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre való jelentkezésnél,...

Egyetemre való jelentkezésnél, a bizonyítvány hány tantárgyból kell hogy álljon? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A felvi.hu oldalon próbálgattam a pontszám kalkulátort, hogy nagyjából mire számítsak vagy mennyire kell magam feltornázni.

Ott az utolsó 2 év végi középiskolai tanulmányi eredményeket kellett megadni tantárgyanként. Megadtam hogy irodalom, nyelvtan, töri matek angol. De még kért oda arra az egy helyre egy másik tantárgyat is. Viszont én csakis ezeket tanultam, meg infót még, de azt nem lehetett megadni. A választási lehetőség csak természettudományos tantárgyakból állt, és nekem olyan tantárgyam nem volt.

Kifejtem hogy miért. Egy erős gimnáziumban kezdtem, oda jártam egy évet. De aztán átiratkoztam egy nagyon gyenge szakiskolába. Már bánom nagyon, de így alakult ezt már nem tudom visszafordítani. A gimibe nagyon jó volt maga a tanulás, rengeteget tanítottak nekem. Még mai napig is tudom azokat a dolgokat, annyira hasznosak voltak.

Szóval mikor átjöttem a szakiskolába, akkor elvégeztem egy szakmát. Abban a 3 évben jobban inkább csak szakmai tantárgyaim voltak meg úgy az alapok, de ilyenek hogy fizika kémia földrajz nem. Nem is tanítottak ilyeneket az egész suliban. Természetismeret volt, de az is csak az első évben aztán nem.

Ez a szakma az eladó volt. 5ösre vizsgáztam. Aztán maradtam ugyanott érettségin ami 2 éves, a szakmára épült ami után ott lehetett maradni érettségit szerezni.

Na most vagyok a 2.évben, tehát az idei tanévben végzem. És ebben a 2 évben is csak az alap tantárgyaink voltak: irodalom, nyelvtan, matek, töri, angol meg még infó és tesi. Semmi olyan hogy kémia, fizika, földrajz, biológia, média stb. Az első évben megintcsak lett természetismeret, de így a 2. évre azt is kivették. (Azért említem annyira a természetismeretet mert az ott volt megadható választási lehetőségek között. De nem tudnám így azt sem megadni, mivel a 2. évben már nem is volt a tantárgyam, így üresen maradna a 2. év természetismeret eredménye, üresen meg nem maradhat.)

Meg az érettséginél 5 tantárgy kell. Az van, hogy nekem az 5. tárgyam a megszerzett szakmám. Ez úgy van feltüntetve, hogy eladó. De ilyen választási lehetőség nincs, nem tudok ilyet megadni. Olyat nem lehet hogy más címen megadni, pl kereskedelmi ismeretek? Ez benne van a választási lehetőségekbe. És hogy eleve úgy kérném az érettségimbe írni? Mert végülis ugyanaz, az eladó egyet jelent a kereskedővel, vagyis rendelkezik kereskedelmi ismerettel. Ez volt az egyik szakmai tantárgyam. Ilyen igényt lehetne kérelmezni?

És ha nem, akkor mi van? Mert ahelyett semmit nem tudok megadni. Csak ha pluszba érettségizek valami külön tantárgyból.

Vagy hogy kell majd megadni ezeket az eredményeket? Csak csatolni a dokumentumokat? Én azt hittem eleve, hogy érettséginél csak azt a 2 tárgyat kell megadni amit választani kell a szakhoz. De nem, az egész bizonyítvány kell.

Mert ha valami hiányozna és nem lenne elég úgy ahány tárgy van a bizonyítványomban, akkor nem is lenne érvényes a jelentkezésem?



2022. szept. 8. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Érettségizz informatikából!
2022. szept. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Izgalmas: [link]
2022. szept. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az nem múködik, amit belinkeltem, akkor lehet, hogy a tanulmányi pontjait nem értékelhetőek.

Ebben az esetben duplázással, csupán az érettségi pontokból jön ki a pontszámod.


#1: olvasd el még egyszer a kérdést.

2022. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!