Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy technikumban szerzett...

Egy technikumban szerzett érettségivel nehezebb felsőoktatásba bekerülni, mint gimnáziumi érettségivel?

Figyelt kérdés

2022. szept. 10. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Az érettségi eredményeidtől függ minden. Teljesen mindegy hogy hol érettségiztél.

2022. szept. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Bekerülni nem, bent maradni annál inkább
2022. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Az érettségi mindenhol ugyanolyan, senkit nem érdekel, hol írod. Ha elég pontod van vele, felvesznek, ha nem, akkor nem.

Az már más kérdés, hogy nehezebb-e jó érettségit írni egy technikumban, mint egy gimnáziumban. De azért ha valaki elég szorgalmas, akkor bárhonnan be lehet kerülni egyetemre.

2022. szept. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha ugyanarra a szakra mész, mint amit a technikumban tanultál, akkor előnyben leszel a gimnáziumot végzettekkel szemben. Ha egy másikra, akkor pedig hátrányban.
2022. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
26%
2: miert, mert mar ert is valamihez az erettsegi mellett, nem csak egy szaros erettsegije van? imadni szoktam azokat akik sima gimis erettsegivel elmennek villamosmernoknek, aztan csodalkoznak hogy egy szot se ertenek, hisz semmi elokepzettseguk sincs. Persze aztan joresze kipotyog
2022. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem nehéz bekerülni, a meglepetés utána fog jönni (műszaki/orvosi/jogi)
2022. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
5-ös, hagyd abba a hisztériát kisasszony
2022. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én technikus vègzettséggel (gépész) mentem egyetemre, eddig még semmi hasznát nem vettem, túl elméleti volt eddig még a képzés. A gimisek talán előnyben vannak a matekkal, ami az egyik buktató tárgy.
2022. szept. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az érettségi szempontjából mindegy, hogy hol szerezted, viszont másik pontszámítással ha van egy ötös technikumi okleveled, akkor nem is nézik az érettségi eredményed, hanem egyből bent vagy egyetemen szinte. Ez csak akkor működik, ha szakirányon tanulsz tovább
2022. szept. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!