Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a jövőben pszichoterapeuta...

Ha a jövőben pszichoterapeuta szeretnék lenni, akkor pszichiáternek vagy pszichológusnak tanuljak inkább?

Figyelt kérdés

A kettő közötti különbségekkel tisztában vagyok, így főleg már végzett pszichológusok / pszichiáterek véleménye érdekelne. Igazából az érdekelne, hogy ahhoz, hogy pszichoterapeutaként tevékenykedjek (és jó is legyek benne), van-e értelme végigcsinálni 6 évet az orvosin + 5 év rezidensképzést(miközben a többi szakirány nem igazán érdekel) vagy akkor már inkább a pszichológia 5+4 évig, ahol úgymond végig azt tanulom ami érdekel...

Terápia szempontjából melyik képzés ad többet?



2022. szept. 10. 23:17
1 2
 1/11 hosszúhajú ***** válasza:
100%

úgy válaszolok, hogy 20 év alatt kezelt kb 30 pszichológus és pszichiáter. ( nem vagyok szakember, de betegként jó nagy rálátásom van.

a pszichológusok megbecsülése sokkal alacsonyabb, tehát presztízsben, és ami miatt a pszichiátereket keressük az sokszor gyógyszer ( amit ugye nem írhat psz..gus ) viszont mélyebb lelki cuccokhoz meg a pszichológusok felé jobban hajlottunk, hiszen csak ezt nyomják. tapasztalatok alapján...

magánvélemény: úgy végig ülni az orvosin hogy azért igazán nem különösebben érdekel, egy kínszenvedés lehet.

2022. szept. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
A barátnőm orvos, pszichiáter, és a pszichoterápia a szakterülete. Rossz véleménye van a pszichológusokról. Szerinte kevés a tudásuk, de nagy az arcuk.
2022. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Ehhez hozzájön még, hogy a hallottak alapján, az ideggyógyász szakorvosok pedig a pszichiáter irányt tekintik tinglitangli, semmire sem jó tudománynak.
2022. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
3. Nem tekintik, mert az ideggyógyászati szakképzés része pszichiátriából is van.
2022. szept. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Jó, Te másként véled, én ezzel a véleménnyel találkoztam.
2022. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Nemár másodkézből vett véleményekkel offoljunk itt egy kérdést. Én pszichológusnak tanulnék a helyedben, az orvosi kiöli a szakmaszeretetet a lelkedből. Meg még számtalan érvet tudnék mondani, de a lényeg, hogy ha tényleg pszichoterapeuta szeretnél lenni, azaz az embereket főleg beszélgetés és különféle módszerek segítségével vezetni életük útvesztőjében, akkor pszichológusnak tanulj és amellett szerezz különféle módszerekről és kiegészítő irányokról (pl.családterápia) végzettségeket. Ne kínozd magad az orvosival, mert annyira bele fogsz fásulni, hogy a végén csak tablettázni fogod az áldozataidat anélkül, hogy lenne erőd a lelkükkel foglalkozni.
2022. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
#2 Ha a barátnőd ilyen általánosító előítélettel áll bármilyen csoporthoz, akkor igen jó terapeuta lehet… ja, nem. Inkább egy iskolapadból talán még ki sem esett, nulla tapasztalatú és kevés tudással túl nagy arcú valaki! ;)
2022. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
2. Minőségi különbség van egy orvos és egy pszichológus között, ezt ne vitassuk. Igen, igaza van, a pszichológia a józan paraszti ész tudománya, nem több.
2022. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a te esetedben a pszichológia lenne a jó választás. Szenvednél rendesen az orvosin, ha valójában nem érdekel.
2022. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hosszúhajú ***** válasza:
100%
egyébként ha bele akarok menni kicsit a pszichológiába, akkor a kérdésfeltevésben már benne van a válaszod - te a pszichológia felé hajlasz :)
2022. szept. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!