Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elszeretnék egy tárgyat...

Ha elszeretnék egy tárgyat fogadtatni mit kell nyomtassak a neptunból?

Figyelt kérdés

FOKSZ-on tanultam egy tárgyat és alapszakon is van (igaz 5 éve csináltam) de ua. tanár tartotta,

Neptunból leckekönyvet vagy mit szoktak vinni ilyenkor ?


2022. szept. 13. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben a Kreditátviteli Bizottsághoz kell kérelmet benyújtani, amelyhez mellékelni kell hitelesített (pecséttel ellátott) leckekönyvi másolatot/kreditigazolást és az illetékes szaktanszéktől kikért (szintén hitelesített) tantárgyi leírást.


Nézd meg az intézmény időbeosztásában (tanév rendje), hogy meddig lehet leadni az említett kérelmet.

2022. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben a beszámítandó tantàrgy tematikája, illetve tudásanyaga legalább 75%-ban megegyezik az elismerni kívánt tantárggyal, akkor minden további nélkül pozitív döntés születik.
2022. szept. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ez tavaly úgy nézett ki h odamentem a tanárhoz és mondta h vizsgaidőszakban írjak e-mailt neki és beírja ua. a jegyet... semmilyen kérelem nem volt :| (csak gondoltam valamit viszek magammal...)

Ilyen bonyolult lenne elfogadtatni egy tárgyat amit ráadásul ugyanaz a tanár tanított nem is másik iskolából szeretném elfogadtatni...

2022. szept. 13. 21:15
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 nagyon remélem, hogy így lesz ugyanis a neptun-ban láttam hogy jelenleg foksz-os és alspzakos hallgatók is felvették a tárgyat tehát elvileg nincs "különbség" ebben a tárgyban.
2022. szept. 13. 21:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazából ez a hivatalos eljárás. Természetesen a tanárral is lehet egyezkedni, de nem kötelezi semmi sem, hogy beírja a korábbi teljesítés érdemjegyét. Ez jófejség kérdése.
2022. szept. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Ez nem "jófejség" kérdése. Oktatóként tartanom kell magam a hivatalos eljárási rendhez, még akkor is, ha a korábbi érdemjegyet én írtam be.
2022. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 válaszolt a TO az e-mail-emre miszerint oktatóval kell egyeztetni...

Semmi értelmét nem látom 2x ugyanazt a tárgyat tanulni (ugyanannál a tanarnál) ami nem mellesleg jeles erdemjegyű lett.

Azt mondták amikor beirazkoztam hogy +2 év az alapszak...csak úgy nehéz lenne ha sok tárgyat 2x kellene felvenni

2022. szept. 14. 06:18
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 8:05 perckor már kint voltam az iskolából gond nélkül el lett fogadva ez tényleg a tanár jó/rosszindulatán múlik

"hivatalos eljárás" minek ennyire tulbonyolitani? 1x már végig jártam, levizsgaztam

Van itt is persze néhány tanár aki nem fogadja el és ugyanazt végig kell hallgatni, vizsgázni de általában ez a kevesebb

2022. szept. 14. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!