Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges 90%-os eredményt...

Lehetséges 90%-os eredményt elérni emelt szintű magyar érettségin? Nektek sikerült? Mik a tapasztalatok? Mennyit kell rá tanulni?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, és magyarból szeretnék emeltezni. A továbbtanulás miatt fontos lenne, hogy 90%-os legyen az érettségim. Van akinek sikerült ennyit összehozni? Mennyire volt nehéz és mennyi időt készült rá? Továbbá milyen könyvekből tanult/készült a tankönyvek mellett?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 17. 00:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
A húgom 92%-ost írt, ma már az orvosi első félévét kezdte.
2022. szept. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

#1 Az orvosihoz emelt bioszt + emelt kémiát/fizikát kell tenni, és maximum 100 többletpont számítható be, ami két emelt érettségit jelent. Úgyhogy vagy sántít a sztorid, vagy a húgod teljesen feleslegesen gürizett az emelt magyarral.


Kérdező: természetesen lehetséges, de a magyar az egyik legnehezebb emelt, még a magyartanárok szerint is (minket pl. szinte eltiltott az emelttől a magyartanárom, pedig erős gimibe jártam, és többen is jártunk versenyekre). Ez részben az esszé szubjektív javítása miatt van, részben pedig, mert iszonyú olvasottnak/műveltnek kell lenni hozzá. Úgyhogy ha mindenképp ilyen jó eredményt kellene elérned a felvételihez, akkor inkább ajánlanék valami más tantárgyat (pl. nyelvek), persze csak, ha azok jól mennek.

2022. szept. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hosszúhajú ***** válasza:
76%
2. miért sántítana? lehet hogy máshová is jelentkezett ahova emelt magyar kellett.
2022. szept. 17. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Az emelt magyar érettségi nemcsak a bemagolt tényszerű tudást méri fel, hanem irodalmi és nyelvtani képességeket is, amelyek egy részét nem lehet "megtanulni". Például egy ismeretlen irodalmi szöveg elemzésére nem igazán lehet tuti biztosan "felkészülni". Akinek van az irodalomhoz érzéke és tehetsége, annak sikerülhet a 90%, míg a többieknek semmi esélyük.
2022. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyartanár vagyok. Egyáltalán nem ajánlom!!! Irtó nehéz, '24-től kezdve meg ki tudja, milyen is lesz valójában az új. Inkább nyelvet, törit választanék.
2022. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem majdnem 90% lett, 3 pont kellett volna azt hiszem hozzá. Nem lehetetlen. Nekem sajnos nem volt szóbeli, pedig azzal felhúzhattam volna. Nem lehetetlen, nem is annyira nehéz, mint mondják, a kulcs, hogy készülni kell rá sokat.
2022. szept. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én magyar tanárom szintén azt mondta, senkinek nem ajánlja, felkészít, de ha jó eredményt ezzel akar összeszedni valaki, inkább ne.
2022. szept. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahová magyar emelt kell, oda nagy valószínűséggel a töri emelt is elfogadható, nézz utána ennek. Én inkább a törit ajánlanám. Igaz sok lexikális anyagot meg kell tanulni, de legalább az tanulható, és minimális gondolkodással, az összefüggések észrevételével megírható 90%-ra.
2022. szept. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 Természetesen ez lehetséges. De akkor meg teljesen irreleváns info, hogy jelenleg az orvosira jár, mert oda nem az emelt magyar kell. A kérdező arra kíváncsi, az emelt magyarral el lehet-e érni elég pontot, így nekem logikátlannak tűnt az első hozzászólás. (De egyáltalán nem kötekedni akarok.)
2022. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!