Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnek megtanulni programoz...

Szeretnek megtanulni programozni. Hogy kezdjem? Melyik nyelvvel?

Figyelt kérdés
Kesobb szeretnek programozo lenni , regen jartam logiscoolba de nem nagyon tanultam semmit. Tudnátok ajánlani valamit, melyik nyelvvel kezdjem, milyen munkakörök vannak(szoftverfejlesztő, tesztelo stb..) valamint esetleg valami képzést? Vagy valami jo oldalt? Előre is koszi
2022. szept. 25. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Az a baj, ha a kerdesre nem talalod a valaszokat googlen, es egy anonim forumra hagyatkozol, akkor valószínűleg teljesen felesleges nekiindulni a dolognak.:(
2022. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet:(
2022. szept. 25. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a legfontosabb, hogy csinálj valami értelmeset. Legyen valami célod. Például honlapszerkesztés, mobil app fejlesztés stb. Nagyon fontos, hogy legyen sikerélményed, és legyen valami konkrét, amin dolgozol.


Általában véve a honlapfejlesztés az, amely a legtöbb sikerélményt adja a kezdőknek. Az eredményt meg tudod mutatni a barátaidnak, rokonaidnak.


Ezért azt javaslom, hogy kezdj el JavaScriptet, HTML-t, CSS-t tanulni, és valami front-end keretrendszert például Reactet vagy Vue-t. Keress rá youtube-on, ha angolul tudsz akkor a freecodecampre, ha inkább magyarul, akkor például [link]

2022. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kólauborkával ***** válasza:

Én alacsony szintü nyelvet tanultam elöször (assembly, C), ezek inkább mélyebb ismeretet adnak a programozásról, ismerem a python-t és a C++, C#-ot, ezek magasabb szintüek, könyebb a használatuk (easy to learn, hard to master).

Azt is el kell döntened mit szeretnél vele kezdeni, mert nem mindegy, hogy játékot csinálni, data analyzis, vagy weblap készítés, automatikák programozása, stb…. Mind nagyon különbözöek és mást, máshogy és más nyelvben kell tanulnod, egy tuti, mestere az összesnek nem leszel, mert hatalmas anyag.

2022. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!