Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás egyetemen...

Turizmus-vendéglátás egyetemen mennyire kell pengének lenni matekból? Mennyire fontosak a matematikával kapcsolatos tantárgyak? Olyanok válaszát várom elsősorban, akik ilyen szakon tanulnak.

Figyelt kérdés

Milyen fakultációkat vegyek fel, ha turizmus-vendéglátást szeretnék majd tanulni az egyetemen?

Földrajznak van jelentősége egy ilyen szakon?



2022. szept. 28. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Turizmus-vendéglátás egyetem nincs, csak turizmus-vendéglátás szak, különböző egyetemeken.

Én tanultam tur-vendet a BGE-n. Kell hozzá matek, de őszintén szólva nem kell hozzá pengének lenni, a legtöbb szaktársam abszolút nem erős matekosként érkezett, de mindenki átment a vizsgákon, aki át akart. A gazdmatek nagyon alap tudást követelt - ha mész matek faktra, akkor már kb. mindent tudni fogsz, de anélkül is simán meg lehet tanulni (deriválni kellett, integrálni, függvényeket elemezni, ilyesmik, de mindezt nagyon lebutítva).

Föciből topográfiát fognak kérdezni - nálunk a Magyarország turizmusföldrajza kötelező tárgy volt, ahol a vizsgán a beugró vaktérképes feladat volt, aztán specializációtól függően volt, akinek később is volt földrajzos tárgya.

Ha faktot akarsz választani, elsősorban a NYELVEKET ajánlom (a diplomához egy C1 és egy szakmai B2 VAGY két szakmai B2-es nyelvvizsga volt a követelmény), vagy matekot.

De egyébként megemlíteném, hogy ez a szak a könnyebb szakokhoz tartozik, úgyhogy annyira hatalmas elvárásokra azért ne számíts.

2022. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Minden egyetemen ilyen típusú nyelvvizsgák kellenek a diplomához?

2022. szept. 29. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga követelmények szakonként változnak, de egy adott szakon jelenleg minden egyetemen ugyanazt kérik. A Felvin a szakok leírása résznél megtalálod a mostani követelményeket. De mivel 2024-től növelik az egyetemek autonómiáját, ezért onnantól kezdve valószínűleg az intézmények maguk dönthetnek ilyen kérdésekben. A pontos változásokról viszont még semmit nem lehet tudni. Mindenesetre egy ilyen szakhoz mindig jól fog jönni a minél magasabb szintű nyelvtudás, minél több nyelvből.
2022. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Történelem középszint, idegen nyelv emelt szint. Így jó ötlet érettségizni?

És már van két különböző nyelvből középfokú nyelvvizsgám. Ha sikerülne a harmadik nyelvből emelt szintű érettségi 60 vagy 65℅-ra (nem tudom pontosan hogy van ez) akkor abból is megkapnám a középfokú nyelvvizsgát... Három középfokú nyelvvizsga az már nem rossz szerintem. Vagy a középfokú nyelvvizsgák nem sokat érnek egy ilyen szakon?

2022. szept. 29. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Ahogy írtam, a diplomához majd szaknyelvi nyelvvizsga kell, szóval a B2 nem elég. Az egyiket ki lehet váltani sima C1-gyel (legalábbis a BGE-n).

De egyébként az abszolút jó, hogy már most jól haladsz a nyelvekkel!

2022. szept. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mennyiben más a szaknyelvi nyelvvizsga mint az általános? És mennyire nagy "kihívás" letenni egy ilyent?


Úgy érzem hogy a diploma szempontjából teljesen felesleges a két középfokú nyelvvizsgám. Meg a harmadik is amire most készülök


Úgyhogy valaki nyugtasson meg, légyszi, hogy nem olyan nagy dolog a szaknyelvi nyelvvizsga sem.

2022. okt. 4. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!