Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE alkalmazott matematikus...

ELTE alkalmazott matematikus szakon tanuló egyetemista, hol tudna találni jó magántanárt, nem horror áron?

Figyelt kérdés

Az első tanévben egy tanárnő sokat segített a fiamnak, jól és érthetően magyarázta a tananyagot és biztatta is, törődött vele, hogy a vizsga sikerüljön. Ez így eddig nagyon jó volt, viszont a 2. évfolyamos tananyagot az alkalmazott matematikus szakon ez a tanárnő már nem tudja tanítani.


Folyamatosan keresünk egy új tanárt, aki ismeri a tananyagot, de ilyent nagyon nehéz találni. Eddigi tapasztalatink szerint az is gondot jelent, hogy sajnos nem tud mindenki jól tanítani.


Vannak a neten mindenféle tanárkereső oldalak, a Facebook-on is ilyen csoportok, viszont nem találtunk olyan megfelelő magántanárt, aki az alkalmazott matematikus tananyagot ismeri és ideje is lenne vállalni az órákat. Aki jól tanít, már foglalt sajnos.


Valaki tud nekünk segíteni információval, ötlettel? Akár privát üzenetben?



2022. szept. 29. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
2022. szept. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1-es: Mi ez a link? Nem felvételiz a fiam, hanem ELTE-n másodéves!
2022. szept. 29. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi, egy másik kérdés alá szántam. :-D
2022. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

A tanárkereső csoportokban, oldalakon érdemesebb lehet konkrét tantárgyakra külön tanárt keresni. Az nem lesz egyszerű, ha a komplett másodéves tárgyak mellé szeretne egy olyan embert, aki mindenben patent.


Aztán pedig bizisten nem kötekedni akarok, a következő néhány kérdésemmel nem ez a szándékom:

Az egyetemi órák ennyire nem elegendőek? Csoporttársakkal nem ül össze? Önállóan nem tud utána keresni azoknak a részeknek, ami nagyon nem megy? Ezen kívül az egyetemi oktatóktól is lehet konzultációt kérni jobb esetben, nyilván konkrét kérdésekre fognak válaszolni, nem arra, hogy 'nem megy'.

2022. szept. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Aztán meg minek ment erre a szakra, ha ennyire nem megy neki. És miért nem ő teszi fel a kérdést, vagy el van tiltva a nettől? Ez olyan dedós.
2022. szept. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Felsőbbéves egyetemisták korrepetálnak általában. Legalábbis nálunk mindig minket kérnek meg, akár tanárok által. Ha korrepetálásra lenne szükségem biztosan csoporttársakat vagy felsőbbéveseket keresnék fel.


De ezt én sem értem. Járjon órára, vegye meg a könyvet, legyen jó tanulási módszere. Itt azért ez már sokkal inkább múlik az önálló tanuláson. Nem kell semmi extra, csak leülni és átrágni a dolgokat, hogy értse. Felsőbb évfolyamtól gyakorló zh-kat lehet kérni, ha a tanár szerint nincs gyakorlófeladat.


Matekot könnyű tanulni.

Ezt úgy mondom, hogy én is matek szakos vagyok.


Nekem van egy mentorom (főnököm) tőle rengeteget tanultam, de beletettem heti 15-20 óra munkát. De szakdoga/TDK témavezetőnek kb tolonganak a tanárok, minden témához lehet találni valakit, aki abból nagyon kigyúr, cserébe sok energia. De ez tehetséggondozás. Korrepetálás az a diákoknak való feladat.


Diákokat pedig lehet találni mert kell nekik a pénz.

2022. szept. 30. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja hogy ez már mester másodév?
2022. szept. 30. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Az ELTE matek szakján működő korrepetálásos rendszert MASZAT-nak hívják, felsőbbévesek ingyen segítenek. Plusz üljön össze a szaktársaival, nyugodtan kérjen tőlük segítséget, sőt akár még a legtöbb gyakvez is tart konzultációt, hozzájuk is lehet fordulni. Milliónyi lehetőség van magántanár nélkül is.
2022. szept. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Egyetemi csoportokban is szoktak hirdetni tanárok, érdemes szétnézni mondjuk évfolyamcsoportokban!
2022. okt. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!