Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hegesztő, villanyszerelő vagy...

Hegesztő, villanyszerelő vagy burkoló szakmát válasszam?

Figyelt kérdés

Jelenleg 12-es vagyok, jövőre végzek a középiskolával. Az érettségi mellé lesz még egy szakmám, (pincér) de mivel ez nem annyira tetszik, nem szeretem csinálni, ezért az alábbi szakmákban látok némi fantáziát:


Hegesztő

Villanyszerelő

Burkoló


Mind a 3 egyaránt érdekel, már csak arra lennék kíváncsi hogy melyikkel tudnék érvényesülni külföldön, illetve itthon is egyaránt. Melyiket tudom hosszútávon csinálni?



2022. okt. 1. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ezek közül a villanyszerelő.
2022. okt. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen megtanulod, mindhárom nyerö!!!!
2022. okt. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön? Mindegyikkel. De inkább azt nézd, hogy melyikhez lenne kedved, és érzéked leginkább?
2022. okt. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Mindhárom olyan, amivel itthon és külföldön is érvényesülhetsz.


A háromból én mégis leginkább a villanyszerelőt választanám, mert az a legáltalánosabb. Elhelyezkedhetsz vele cégnél (pl. vezérlőszekrényeket bekötve), az építőiparban, de akár egyéni vállalkozóként is. Ezzel a szakmával "megöregedve" is dolgozhatsz, legfeljebb nem vállalsz vésést meg hasonlókat.


A burkoló is jó szakma, de ahhoz, hogy jó legyél, mindenképpen kell jó szem és kéz, fizikailag pedig viszonylag gyorsan tönkretesz. A hegesztők is keresettek, de korlátozott, hogy kik alkalmazzák őket, és talán ők a leginkább veszélyeztetettek az automatizáció által (nyilván lesznek olyan hegesztői munkák, amiket nem lehet kiváltani robotokkal, de elég sokat igen).

2022. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is a villanyszerelőben látok a legtöbb lehetőséget, bár mostanában azt hallottam, illetve itt gykn is olvasom, hogy már ez a szakma is kezd telített lenni.


Milyen lehetőségeim lennének a szakma kitanulására estin? Ahogy elnézem ezek a 10-12 hónapos gyorstalpalók nem valami hasznosak.

2022. okt. 1. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak ne itthon, mert túlképzés van villanyszerelőkből! Nehéz lesz munkát találni kezdőként!
2022. okt. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a hegesztő válaszd a három közül vagy autó villamossági szerelő esetleg autószerelő, a villanyszerelő szakma becsületét pont az ilyen gyorstalpalók nyomták le, már túl sok ember szeretett bizonyítványt... :(
2022. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen lehetőségeim lennének a szakma kitanulására estin? Ahogy elnézem ezek a 10-12 hónapos gyorstalpalók nem valami hasznosak."

Ami a vellanyt illeti... Ha úgy nézzük, sosem volt lehetőség a szakmát iskolában kitanulni. A vénebbek sokat hőzöngenek, hogy régen a három év... Abban sem volt a szakmára több idő, mint ma egy év alatt, mert akkor meg kellett matekot, magyart, villamosságtant, stb. tanulni. Minden nap előfordulhat, hogy egy szakkönyvhöz kell nyúlni. Villanyszerelőből is az a jó, aki erőfeszítés nélkül olvas és ért meg dolgokat. Természetesen van az a kategória, akit ezek a kérdések nem zavarnak, és boldog mosollyal szeli át az Élet tengerét (kifejezés a nyolcadikos ballagási beszédekből átvéve), nem is realizálva, hogy mit nem tud.

Szoktam olvasgatni nyílt villanyszerelős csoportokat, sem a fiatalok, sem az öregek nem tudnak eleget a képzés végén kapott oklevelet szorongatva. Tanulni és gondolkodni kell. Nem egyetemi vagy professzori fokon, csak szakmai középfokon. Ha ez számodra rémisztő, akkor ne válaszd ezt. A vízszerelő tán egyszerűbb képlet, a sikítót nyomod a csőnek, az meg szikrázva válik ketté.

2022. okt. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!