Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi matek 1, 2, 3 tárgyak...

Egyetemi matek 1, 2, 3 tárgyakat mi alapján szamozzák?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy minél magasabb a szám, annál bonyolultabb, nehezebb a tananyag? Vagy akinek a Matek 1 sikerül a többi sem lesz akadály?


Főként a Széchenyi Egyetem érdekel, de ha máshonnan van tapasztalatotok írjatok le légyszíves. Köszi!



2022. okt. 3. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Mi nem érthető benne? Az adott szakon, amin kellenek ezek a tárgyak, ilyen sorrendben lehet elvégezni őket, gondolom előfeltétele is az 1 a 2-nek, a 2 meg a 3-nak.

Nyilván a tananyag is más, lehet, hogy nehezebb is, vagy az anyag is a korábbi tárgy anyagára épül, anélkül nem érthető.

2022. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk párhuzamosan ment a matek 1 a matek hárommal.

A matek 1 re épült a 2.

2022. okt. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

SZTE mérnöki kar


matek 1: komplex számok, vektorok, függvények, határértékek, sorozatok, differenciál számítás


Matek 2: integrálás, mátrix műveletek és azok gazdasági alkalmazása, numerikus integrálás excelben, gauss elimináció excelben


Matek 3: differenciál egyenlet, elsőrendű másodrendű stb. Eddig idén ennyit vettünk.

A matek 2 volt a legnehezebb eddig, de szerintem a 3 is nehéz lesz, a matek 1 az szinte középsulis anyag volt, mondjuk jó sokan buktak abból is, matek 2-n még többen. Nagyjából 50%

2022. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
#2, nyilván párhuzamosan ment, mert őszi-tavaszi-őszi félévben felvehetőek a tárgyak.
2022. okt. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván párhuzamos.

Hát nem. Azt próbáltam magyarázni, hogy nem épült egymásra.

2022. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a tantervi hálót! Gyanús, hogy ezek egymásra épülnek. Tehát először a matematika 1-et, aztán a matematika 2-t, végül a matematika 3-at kell megcsinálnod.

Előfordulhat, hogy nem épülnek egymásra, a szakos matematika tananyagát úgy osztották be, hogy ne épüljenek egymásra. Ebben az esetben a szám csak egy azonosító, nem a nehézséget jelzi. Ekkor csinálhatod a matematika 1-et és matematika 3-at az első félévben, majd a matematika 2-t a második félévben.

2022. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyetem és kar függő, hogy mit takar. Nálunk egymásra épült az anyag, egyértelműen a 2 nehezebb volt mint az 1 mert a 2 feltételezte h az 1 et tudod.

De valahol csak azt jelzni h van 3 matek tárgyad ami lehet h full másról szól.

2022. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Általába az 1 az alapja mindegyiknek.2-3 nem feltétlen épül egymásra.De az 1-re minden szakmai tárgy hivatkozik vmilyem formában.A 2-3 magasabb évfolyamokon jöhet jól speciálisabb területeken
2022. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!