Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zenét szeretnék tanulni,milyen...

Zenét szeretnék tanulni,milyen egyetemekre mehetnék tovább?

Figyelt kérdés

A jövőben szeretnék zenével foglalkozni,nem hobbiként hanem munkaként és ha úgy megy ebből is szeretnék megélni.

Nem Magyarországon tervezem mivel külföldön több a lehetőség.

Általános iskolás korom óta zenélek,a 8 év alatt több hangszert is kipróbáltam.

Most vagyok gimnazista és szeretném még komolyabban venni a céljaimat.

Jelenleg gitáron és dobon is játszom.

Gitár órákra magántanárhoz járok,dob órákra pedig zeneiskolába és még szolfézs órákra is.

Mivel szeretnék együttest és dalokat,albumokat készíteni ahoz szükség van egy elég komoly tudásra is.

Olyan egyetemre szeretnék menni ahol foglalkoznak nagyrészt elmélettel és még tanítanak olyan dolgokat is hogy mi szükséges egy zenefelvételhez,milyen előkészüketek eszközök stb.

A rock és metál zenét szeretem ezért is szeretnék olyan műfajban albumokat készíteni.

Első opció az lenne hogy Californiába (Los Angeles) költözöm és ott kezdem el a dolgot.

Tudnátok mondani olyan egyetemeket ahol ezekre van lehetőség és közel van helyileg?



2022. okt. 4. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem te nagyon elvagy tévedve.

1. Neked nem kell "zenefelvételt" tanulnod, arra ott van a hangtechnikus.

2. Ha komolyan vennéd már rég írnál dalokat, soloban tolnád, vagy már alakítottál volna zenekart.

3. Hogyan költözöl az usa-ba? Ki ad neked zöldkártyát? Ahhoz hogy egy ottani egyetemen tanulj, rengeteg pénzbe, súlyos milliókba kerül.

4. Sok jó zenekar már tizenévesen TEHETSÉGES volt hogy dalokat és albumokat készítsenek, nem egyetemre akartak miatta menni, hogy ott megkapják a "siker" kulcsát.

2022. okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ilyen egyértelmű céljaid vannak, akkor engedd el az egyetemet, mert nem leszel vele beljebb.

MZTSz Kőbányai Zenei Stúdió, és ott megtanítanak mindent, amit tudnod kell a céljaid eléréséhez.

2022. okt. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb befutott énekes és zeneművész sem egyetemen tanulta ki a zenét, és a legtöbbnek szerintem nincs is ilyen irányú egyetemi végzettsége. Gimnazista vagy, nyilván nem sokat tudsz az életről még, ne érezd bántásnak, amit írtak előttem, meg amit én írni fogok, még ha esetleg rosszul esett/esik majd. De igaza van az egyesnek, Amerikába kimenni tanulni még jó tanulmányi eredményekkel és ösztöndíjjal is nagyon nehéz és drága. Sokan mondják, hogy külföldön valóban több a lehetőség, de azért ezt nem feltétlenül kell minden esetre vonatkoztatni. Tisztában vagy vele, hogy mennyi álmodozó megy ki külföldre, próbál zenélni, bármit csinálni, és egyiknek sem lesz karrierje? Annyi ilyen hozzád hasonló van, mint égen a csillag. Elég bekapcsolni egy X-faktor vagy Sztárban sztár leszek! válogatást, rengeteg a tehetséges, virtuóz ember itthon is, de csak nagyon kevés tud érdemben a zenei világba bekapcsolódni. És annyi zenei tehetségkutató van Magyarországon is, évente rendezve, de az elmúlt 10-20 évre visszamenőleg én alig néhány embert tudnék megemlíteni, akik tényleg meg is élnek belőle. Illetve, a való életben azért a kapcsolatok többet számítanak, mint a tehetség. Ha tényleg nagyon komolyan gondolod, akkor majd nagykorúként egy X-faktor-féleséget ajánlanék, hogy hátha felfedeznek, tovább tudsz jutni, viszont egyáltalán nem írtál az éneklésről, csak a hangszerekről. Szerintem simán hangszerekkel nem fogsz tudni sem itthon, sem máshol befutni. Operáknál, stb. van karmester, van hangszeres kíséret, ilyen körbe megpróbálhatsz elmenni, ha tényleg jó vagy, viszont szerintem ez elég telített szakma és nehéz bejutni. Megpróbálhatsz egy ének-zene tanári egyetemet, és akkor oktathatsz zenét iskolákban, csak tudtommal már legalább egy másik tárgy is kell a tanárin. De elmehetsz egy zeneművészeti szakra is, és lehet néha éttermekben vagy rendezvényekben játszhatsz valamilyen háttérzenét. Ebből viszont megélni szerintem elég nehéz. Együtteshez megpróbálhatsz csatlakozni hangszeresként, de ezt senki nem tudja megjósolni, még te sem, hogy sikerül-e olyanhoz csatlakozni, akik szereznek egy jó menedzsert, szerethetőek, és be is fognak futni. A zene alkotása és a hangszereken való játék megtanulása szerintem két dolog. Attól, mert valaki jól gitározik, furulyázik, stb., mert van hallása, nem jelenti azt, hogy képes saját zenét is készíteni. Próbálkozhatsz dalszöveget írni, nyilván idősebb emberként, több érzelemmel és nyelvtani kifejezésmóddal magad mögött egyszerűbb lehet majd, amikor már jobban ki tudod fejezni a gondolataidat, de ez a dalszövegírás nem egy olyan dolog, amit bárhol tanítanának szerintem. Szép dolog álmokat kergetni, de azért én a helyedben gondolkodnék egy B tervben is.
2022. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Waff ***** válasza:
94%

"Attól, mert valaki jól gitározik, furulyázik, stb., mert van hallása, nem jelenti azt, hogy képes saját zenét is készíteni"

Minden ember aki rendelkezik ezekkel az említett tulajdonságokkal képes saját zenét szerezni. Most hogy az kiknek tetszik, kiknek nem, megint más kérdés.

A kőbányai zenesulit ajánlom én is, ne menj konzira. És igen, mindenképp legyen B-terved.

2022. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!