Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a jogász szak...

Mennyire nehéz a jogász szak elvégzése munka mellett?

Figyelt kérdés
Nke-közig szervező végzettségem van. Beleolvastam a rómsi jogba és én érdekesnrk találtam, viszont nincs elég pontom hozzá, csak önköltséges. Mennyire nehéz elvégezni, ha laza munkahelyem van, ahol ráérek tanulni. 25 éves vagyok, a közig.-szervező szakot jó eredménnyel végeztem el.

2022. okt. 12. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemtől, képességeidtől függ. Eleve amúgy munka mellett csak levelező munkarend jöhet szóba, hiszen az órákra be kell járni, a levelező meg tudtommal nincs államilag támogatott formában sehol. A római jog amúgy értelemszerűen senkit nem érdekel, csak első évben egy szűrő, hogy aki azt sem tudja megtanulni, az kiessen, de igazából később sokkal erősebb tárgyak vannak. Azt azért ne felejtsd el, hogy 5 év az egyetem csúszás nélkül, utána 3 év gyakorlat kell, hogy elmehess szakvizsgázni, ami kb. 2 évet vesz igénybe "csak", ha minden vizsga elsőre sikerül. Lehetsz szakvizsga nélkül is jogász, de sosem fogsz tudni jól keresni. A közigazgatási szakvizsga mondjuk nem tudom hogy van, ha ott akarnál maradni.
2022. okt. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1

A közigazgatás-szervező végezettség miatt neki rövidülni fog a képzés 1 évet. (a Pázmány Jogi Karán tuti)

2022. okt. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%
Semennyire, ill. sok más egyetemi szakhoz képest kifejezetten kevéssé megterhelő. Nekem volt olyan kollégám nagyon régen, aki ötvenen felül anyagbeszerzőként végezte estin a jogot, hogy az ő neve már dr.XY legyen és ne csak XY, mint az apjának. Sikerült is neki.
2022. okt. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy különböző egyetemek hogyan számítanak be tárgyakat, azt a mindenkori tanulmányi osztályon tudja megkérdezni. Manapság egyébként két jogi kar között sem feltétlenül számítanak be mindent átjelentkezésnél. Egy ismerősöm, aki Debrencről jött át, neki szemináriumokat beszámítottak, de vizsgákat nem mind. A közigszervezőn szerintem legfeljebb közigazgatási jogból számítanának be szerintem tárgyat, esetleg alkotmányjogból meg pár kisebb tárgyból. De mivel nem erős jogi nézőpontból tanulta egyiket sem, én nem lennék ebben sem olyan biztos. Illetve, szerintem nem évet számítanak be, hanem tárgyakat. Ha le is megy pár tárgy, attól még a többi megmarad. A tárgyak kötöttsége, egymásra épülése ("erős előfeltétele") miatt meg teljes egy év - eltés tantervből kiindulva - én úgy gondolom, hogy biztosan nem tudna lemenni. Illetve, kérdés, hogy mennyire érdemes beszámítani pl. a közigazgatási jogot, mert szerintem attól még záróvizsgáznia ugyanúgy le kellene belőle, azt meg szerintem úgy nehéz, hogy jogi szemszögből meg nem tanulta (vagy már régen, és azóta már ötvenhatszor megváltozott).
2022. okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Külön mintatanterv készült az igazságügyi igazgatási és a közigazgatás-szervező alapdiplomával rendelkezőknek. Garantált, hogy rövidül 1 évet. (Polgári jog és Büntető anyagi jog már az első félévtől felvehető többek között)

2022. okt. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!