Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hányszor lehet megváltoztatni...

Hányszor lehet megváltoztatni az egyetemre jelentkezés sorrendjét?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy miután megvannak a pontok még 1x lehet. Miután kijönnek az egyetemi ponthatárok van rá lehetőség mégegyszer? Pl. Necces a pont és inkább azt jelölöm elsőnek, ahova kevesebb ponttal is biztosan felvesznek, de miután kijönnek a hivatalos egyetemi pontok mégis felvesznek oda, ahova eredetileg szeretnék menni. Van lehetőség ezután változtatni?

#egyetem #egyetemi pont #egyetemponthatár
2022. okt. 14. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatárok kihirdetése után már nem lehet.
2022. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nrm, nem lehet. Ha kijönnek a pontok az első helyedre vesznek fel, a többinél olyan, mintha nem is léteznél.


Azt kell előre tenni, ahova menni szeretnél, akármennyi a pontod és akármennyire nehéz. Ha nem jön össze, lecsúszol a második helyre és oda vesznek fel, viszont ha megcseréled és mégis elérted volna a ponthatárt akkor hiába, nem mehetsz oda.

2022. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer változtathatsz sorrendet, a felvételi beadásától kezdve. Ennek a határideje az érettségi eredmények megtudása után van, tehát tudsz kalkulálni, csak totál felesleges.


Miután megvannak a ponthatárok, már nem lehet változtatni.

2022. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért tennéd első helyre azt ahova biztosan felvesznek, ha nem oda szeretnél leginkább menni? Azt tedd első helyre ahova szeretnél, hátha összejön, ha meg nem, akkor automatikusan mész a másodikra. Míg ha az álom helyedet tennéd másodiknak de mégis felvettek volna akkor már késő.
2022. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!