Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a fenét kezdjek magammal,...

Mi a fenét kezdjek magammal, ha utálom a szakmámat?

Figyelt kérdés

Bár inkább humán beállítottságú, sőt, afféle ,,művészlélek" vagyok, a környezetem hatására mérnöknek tanultam, és akként is dolgozom az iparban. Bár az egyetemen kitűnő eredményeket produkáltam, a munkámat egyenesen gyűlölöm! Iszonyú sok és monoton feladataim vannak, a pénz sem olyan jó, mint reméltem, lassan teljesen kiégek...

Mit tehetnék most, felnőttként, a gazdasági válság közepén, hogy jobb legyen? Van olyan kreatív szakma, amiből normálisan meg lehet élni akár pályakezdőként is, és a képzés sem kerül egy vagyonba?

Elég ügyesen írok, a képzőművészethez is van affinitásom, meg általában nyitott és ötletekkel teli személyiség vagyok, vagy inkább voltam... Most úgy érzem, beszürkülök, és lassan elveszítem önmagamból mindazt, amit értékesnek tartok.



2022. okt. 17. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mérnök vagy? Válts valamire, amit igazán szeretnél.
2022. okt. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De nem tudom, hogy mit akarok. Szívesen lennék író, de abból nem lehet megélni, és már ki is jöttem a gyakorlatból, mert munka mellett nincs kapacitásom gyakorolni...
2022. okt. 17. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a kettő között keresném meg az arany középutat. Egyedül az írásból szinte lehetetlen megélni, de vannak olyan szakmák, ahol szükség van a kreativitásra. Milyen mérnök vagy? Esetleg a mérnök szakmán belül van valami kreatívabb ág? Én nem értek hozzá, de hallottam olyanról, hogy ipari formatervező mérnök. Vagy ha van kézügyességed, akkor pl. CAD-tervező, aki mérnöki terveket készít?
2022. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!