Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középsuli választás, szak...

Középsuli választás, szak vagy gimi?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha most elmegyek kéttannyelvű közgazdasági középsuliba vagy informatika szakosba vagy bármilyen technikumba ahol nem tanítanak "rendesen" alap tantárgyakat, úgy is mehetek egyetemre pl:biológus valamelyik fajtája, vagy kutató akármi ilyen. Jártam technikum okban és ott első évben vagy komplex természet tudomány és onnantól semmi. Vagy inkább maradjak a giminél? De az se biztos, hogy kutató szeretnék lenni. Vagy közgazdász. (Viszont a C1 nyelvvizsga menőnek hangzik.) Csak érdekelnek a természeti tantárgyak. Vagy először tanuljak valami hasznos szakmát aztán onnan határ a csillagos ég bármerre? Valaki ötlet?

2022. okt. 18. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyetemen tervezel tanulni, akkor csakis gimnáziumban gondolkodj! Sokkal jobb esélyekkel fogsz majd indulni.

Ha később meggondolnád magad, nég mindig tanulhatsz szakmát.

2022. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Technikumból nehéz lesz természettudományos irányban továbbtanulni, mert a technikumokban a nyelvi és a szakmai érettségire / technikusi vizsgára való felkészítésen kívül nincs emelt szintű érettségire való felkészítés. A TT egyetemekhez meg erre szükség van.

Ha technikumból ilyen irányban szeretnél továbbmenni, akkor a suli mellett neked kell rá felkészülni, és ehhez nagy valószínűséggel magántanárra is szükséged lesz. Közgáz és infós technikumban egyáltalán nem tanítanak bioszt és kémiát.

Ha esetleg vegyész technikumi képzésre mégy, ott lesz kémia, eü technikumban biosz, de ezek tagozatspecifikusak, tehát pl. az eü technikumban az emberrel kapcsolatos biológiai ismereteken lesz a hangsúly, és onnan sok sulin kívüli készülés kell az emelt érettségihez.

Ha biosszal szeretnél továbbmenni, keress biosz tagozatos gimit. Top, erős, közepes és gyengébb gimikben is tanulhatsz természettudományos tagozaton. Pl. top: Apáczai, erős: Szent László, közepes: Szinyei, Teleki, gyenge: Budai Gimi. (Már persze ha Budapesten keresel sulit.)

2022. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy normális gimnáziumba menj.
2022. okt. 19. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ah, nem tudom, érdekelnek a természettudományok és csak emiatt gimiben maradni? (mondjuk a suli közege, közössége is tetszik, oda járok jelenleg). Bár ugyan ezt gondolom a közgazdaságiról, most 6 évet oda járok, 21 évesen végzek és soha nem akarok gazdasággal foglalkozni, akkor kezdem el azt tanulni ami igazán érdekel? Mondjuk a gazdaság is érdekel kicsit, de hiányolnám a természetet. A nyelv legalább erős. A gimi 4 év pazarlás valaki szerint, szerintem ha valaki nem akar gazdasággal foglalkozni akkor a 6 év is pazarlás pláne ha esetleg teljesen már irányba akarnék fordulni. De legalább lenne szakmám értenék valamihez. (elvileg az jó, ha az ember ért valamihez) Ahh, ez az én dilemmám. November 17-én letudom az összes nyíltnapot a suliban és onnantól 15 napom lesz eldönteni hogyan tovább.
2022. okt. 19. 20:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Bármelyikbe megyek attól félek, egyiket úgy is megbánom, hogy jaj minek jöttem közgazdaságra, hiányolom a tantárgyakat, nem is ez érdekel, nem akarok ezzel foglalkozni, vagy hogy jaj minek vagyok gimiben, semmi értelme, érettségi után nem fogok érteni semmihez, csak tanulom a sok hülyeséget, ami nem vezet semmire a felnőtt korban. Igazából velem az a baj döntésképtelen vagyok, félek a megbánástól. Meg talán attól is, hogy a mostani suliban a gimis barátaim, elfelejtenek ha elmegyek onnan.( Bár az úgy nem barátság). Lehet nevetségesnek néz ki a problémám, meg az egész, de komolyan nem tudom.
2022. okt. 19. 21:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy például egy fiú miatt sem érdemes csak azért gimiben maradni, mert hátha egyszer? Igaz? 🙃🥲
2022. okt. 19. 21:24
 7/10 anonim ***** válasza:
En technikumbol mentem orvosira. Igaz, magantanarral készültem az emelt biosz és kemiara, de meglehet csinálni. Én egy jó technikumba jártam, volt bioszon és kemiam is külön illetve földrajz is, 11.tol nem voltak mar
2022. dec. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7-es, amikor technikumba jártál, még más volt a szakképzés rendszere. 2020-ban lépett életbe a jelenlegi rendszer, ma a technikumokban 9-edikben van egy komplex természettudomány nevű tantárgy, a többi évfolyamon pedig kizárólag az adott szakmához közvetlenül kapcsolódó természettudományos tárgy van. Pl. eü technikumban biológia, de az is az emberre kihegyezve. Emelt közismereti érettségire a technikum nem készít fel, tehát ha orvosira szeretbe menni eü technikumból, akkor bioszból és kémiából is külön, iskolán kívül kell tanulnia az emelt érettségire, ráadásul ha pl. kémiát nem tanul, akkor osztályozóvizsgát is kell tennie, hogy érettségizhessen.

Szóval nem lehetetlen technikumból orvosira menni, de nagy hátránnyal indul azokkal szemben, akik egy biosz-kémia tagozatos gimibe járnak, és mindkét tárgyból célzottan készítik őket a gimiben az emelt érettségire.

2022. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen persze. Én se akartam akkor meg orvosira menni mikor odamentem, 10.ben döntöttem el. De valóban egy jó gimi sokkal jobb orvosi szempontjából, de egy technikum is felkeszithet egy jó tori matek magyar nyelv emelt érettségire, akár a mostani képzés szerint is:)
2022. dec. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kéttannyelvű technikumban nyelvből felkészítenek emelt érettségire, de magyar, matek és töri emeltre sajnos nem. Ott nincs fakultació, az egész osztály ugyanazt tanulja, a szakmán van a hangsúly.
2022. dec. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!