Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme folytatnom a...

Van értelme folytatnom a programtervező informatikus Bsc-t vagy iratkozzak ki?

Figyelt kérdés

Elkezdtem EKKE-n a proginfó bsc-t szeptemberben levelezőn. Főként papírszerzés gyanánt, mert már dolgozom a szakmában (home officeból), így úgy voltam vele hogy tudok tanulni is itthon munka közben. 23 éves vagyok, 5 éve érettségiztem, szóval a középsulis matek már elfelejtődött. Itt pedig olyan szinten nyomatva van a matek, hogy nem értem a nagy részét az elméletnek se amit meg kéne tanulni (definíciók) tele sok matekos jelöléssel. A gyakorlat még úgy ahogy megyeget mateking-ről tanulva, de ott nem magyarázzák el az elméletet, és a tömbösített előadásokon se nagyon értem meg. Próbáltam könyvekből tanulni a Kalkulust, meg a matek Logikát, de elég nyakatekert nekem, biztos kellenének alapok hozzá, ami meg már nincs meg.


Nem tudom, hogy feladjam, vagy küzdjek még? Végülis annyira elvette a kedvem az is, hogy használható tudást nem igazán adnak, csak nyomják a felesleges dolgokat, amik nagyon nehezek és úgysem használom a munkám során. Magán matektanárokhoz még középsuliban jártam, de nem sokat segítettek, amit megtanultam azt egyedül tanultam meg youtube videókból, és 4-esre érettségiztem középszinten matekból. De ugye itt egyetemen nem elég megoldani a feladatot, bizonyításokat is kell tudni meg érteni az egész elméletét.


Egyébként a jelenlegi fizetésem 450 ezer nettó havonta + nettó 400 ezer cafeteria 1 évre, pedig nem programozás területén vagyok, hanem "csak" üzemeltetésen, de ilyen fizetés mellett motivációt se érzek a sok nehéz/felesleges dolog megtanulására, hogy kellene diploma a szakmán belüli érvényesüléshez, illetve szenvedéshez az egyetem miatt.


Előbbrelépéshez talán jól jönne, de szkeptikus vagyok, hogy a gyakorlat egy idő után többet nyom a latba, mint a papír. Megéri próbálkozni?



2022. okt. 21. 17:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Előrelépéshez jó, és kell is szerintem. Nyomasd, erőltesd.


Esetleg passziválj, és vedd át az alapokat 1 év alatt. Vagy haladj lasabban a szakkal, kevesebb tárggyal.

2022. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
Van FOSZK képzés is ott, az ugyan az majdnem, csak nincs matek.
2022. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
A kalkula konkrétan középsulis tananyag. Ha az se megy akkor nem sok értelme van a pénzt meg az időt pazarolnod.
2022. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Uccsó azért nem nekünk 3 félév kalkula volt, max az 1 volt középsulis
2022. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező hasonló problémával küzdöttem/küzdök én is. Tényleg csak idő és ráfordítás kérdése. Keress egy matektanárt, aki korrepetál, vagy folytasd az önképzést. Csak eleinte tűnik reménytelennek, később már más tárgyak lesznek, örülni fogsz, hogy túlélted. Semmiképpen ne add fel!
2022. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%

"kalkula konkrétan középsulis tananyag"


Ahha, azért vannak a tanegységek a matekingen az Analízis 1-2 alatt


😂

2022. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
31%
Hagyd rá lehet az első hónapban kiíratkozott és nem tudja mi lett volna 🤣
2022. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23%

Ez?

Tökéletesen lerí, hogy sehol nem volt.

Nyomorék szarkupac.

2022. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megpróbálkozom teljesíteni a követelményeket. Nem tudtok ajánlani valami könyvet, youtube videósorozatot, ami elmagyarázza a kalkulus, illetve az ítéletlogika elméletét?
2022. okt. 21. 22:49
 10/20 anonim ***** válasza:

Krista King a Udemy-n amikor épp leértékelés van.


Valamint ingyen (ez kicsit hagyományos):

Pre-calculus: [link]

Calculus: [link]

Calculus 2: [link]


Egy másik előadó:

[link]


MIT OCW:

[link]


Szóval érted. Krista King a király, na.

2022. okt. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!