Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak év elejen lehet esti/leve...

Linett26 kérdése:

Csak év elejen lehet esti/levelező érettségire jelentkezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék érettségit szerezni de nagyon rosszkor jutottam elhatározásra. Nem tudom,mi ennek a menete. Esetleg lehetne év közben csatlakozni?

2022. okt. 24. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az októberi már folyamatban van, arra nem tudsz már jelentkezni. A júniusi "rendes" érettségire tudsz jelentkezni, majd januárban.
2022. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Most az érettségi vizsgára gondolsz, vagy hiányoznak a középiskolai osztályaid és azt szeretnéd munka mellett megcsinálni?
2022. okt. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Érettségi vizsga. Szakmunkás bizonyítványom van . Csak sajnos érettségi nélkül már kevés lehetőség van az életben.
2022. okt. 24. 10:55
 4/11 anonim ***** válasza:
És elvégzett 12 osztályod van?
2022. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen.
2022. okt. 24. 13:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor viszont nem esti/levelező/online érettségi néven keresd. Ezek a jelzők az esti iskolához kapcsolódnak, ami akkor kell, ha nincs meg a 12 osztály.

Ahogy az első írja, az őszi érettségi jelentkezésről lekéstél, legközelebb januárban tudsz jelentkezni a májusi időszakra. Addig fel is tudsz készülni.


Fizetős felkészítők vannak, pl magister universitas, studium generale. Ingyenesről nem tudok, de ha célzottan így teszed fel a kérdést, talán más tud segíteni.

2022. okt. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy teljesen tudatlan vagyok a témában és nem értem.. nem lell 2 évig esti érettségi tanfolyamra járnom csak vizsgaznom kell? Mert én úgy olvastam,hogy ha van szakmunkás végzettségem (vagy más) akkor nem 4 hanem 2 év a képzés ami heti ket alkalom 8 óra tanulás a választott iskolában. Bocsánat,csak tényleg nem értek hozzá. Akkor csak vizsgaznom kell? Köszönöm a türelmet.
2022. okt. 24. 16:52
 8/11 anonim ***** válasza:

#2,4,6 vagyok.

Szóval.


Ha van elvégzett 12 osztályod, de valamiért nincs meg az érettségid (nem mentél el, megbuktál, akármi) akkor csak vizsgáznod kell, májusban vagy októberben.

Ha nincs meg a 12 osztály, akkor pedig esti képzésre kell járnod, ahol kb 1 naptári év alatt 2 tanévet vesztek át, tehát a teljes középiskola nagyjából 2 év így.


Tehát itt a kérdés, hogy amikor középiskolába jártál, akkor a 12. Osztályt elvégezted-e, vagy mondjuk 11 osztályod és szakmunkás végzettséged van. Ha utóbbi, akkor kelleni fog iskolába járnod.

2022. okt. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a szakmunkásban tanultad a rendes tárgyakat is és le vagy zárva, akkor nem kell, csak vizsgázol. Az esti gimi azoknak kell akiknek csak 8 általános van.
2022. okt. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem már, köszönöm szépen :)

4 éves volt az iskola,ahol tanultam,12. Osztalyt is elvégeztem.

2022. okt. 24. 19:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!