Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen katonai pályán mehetnék...

Milyen katonai pályán mehetnék tovább?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy kb. Két évvel ezelőtt elmentem egy katonai táborba, ami nagyon megtetszett, összesen eddig négyszer voltam ott. Most honvédelem tagozatra járok egy gimnáziumban.

A probléma:nem érzem azt, hogy a fizikumom megfelelő lenne a harctéri pályára. Nem tudok, és nem is szeretek verekedni.

Szeretem a lőelméletet, a katonai törvényeket, túlélési elméletet.



2022. okt. 25. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
NkE
2022. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

- Mennyire vagy jó tanuló?

- Katona "katona" akarsz lenni, vagy katonai civil alkalmazott?

- Katonai szakképesítés érdekel, pl.: tüzér, vagy civilként is használható szakma, pl.: jogász?

2022. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Manapság a katonák már nem két kezes háborút vívnak, a "verekedés" csak napi erőnlét része .
2022. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha katona szeretnél lenni, egy bizonyos fokú erőnlétet muszáj lesz magadra szedned, máshogy nem fog menni. Azonban nem muszáj tüzérnek vagy harckocsizónak lennek, akik közvetlen kinnt vannak a fronton, hanem van egy csomó más szakirány a katonaságon belül. Pl vannak olyan katonák, akik a rádiójeles zavarásokkal és kódolásokkal foglalkoznak, vannak akik a szállítmányozás megtervezésével, és még rengeteg más minden. Ajánlom neked a Közszolgálati Egyetem weboldalá, ott bővebben utána tudsz nézni ezeknek
2022. okt. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2 - nek:elég jó tanuló vagyok. Mondjuk a biosz, meg az infó nem megy, és fel vagyok mentve matekból.

Gondolkodtam rajta, hogy valamilyen katonai jogász leszek, de ezt nem tudom, hogy hol lehetne tanulni, és hogy van - e értelme.

2022. okt. 25. 18:37
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Az NKE nagyon jó, Magyarország leggázabb egyeteme, tele Fideszes seggnyalóval :D
2022. okt. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os, tudsz mondani más katonai egyetemet? Abból kell élni, ami van
2022. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem, de nálam nem is volt opció, hogy egy rendszert kiszolgáló, alávaló, gondolkodást nélkülöző szakmát tanuljak.
2022. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!