Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium vagy szakképzős iskola?

Gimnázium vagy szakképzős iskola?

Figyelt kérdés
Melyik előnyösebb, ha nem tudom mi érdekel igazán? Gimnáziumban minden tantárgy van, technikumban nincsen vegyük pl:közgazdasági, informatikai, egyik én vonz igazán, de valaki szerint szakma kell, mindenképpen és utána kezdetek valamit. Mert, ha sima gimibe megyek, elvégzek egy egyetemet utána és ne adj Isten diplomás munkanélküliként élem mindennapjaimat, amíg nem jön egy állás, ami megfelelő egy diplomás ember fejének. Gimiben minden tantárgy van viszont, megnyílik a lehetőség, hogy kialakuljon az érdeklődésem valami felé, mondjuk pl:orvoslás vagy építészmérnök, míg a technikumban egy dolgokra szakosodnak és ha nem is az érdekel igazából annyira, hogy azt akarjam dolgozni, akkor lehetőségem se lesz nem azzal foglalkozni mindig, mert azt tanulom. Így nem ismerem meg pl:a biológia világát, ami kifejezetten érdekel. De erre azt mondják, hogy a "mai világban" a hozzáértés valamihez elengedhetetlen, szakma kell, mert ha ne adj Isten, valamiért eltűnik az anyagi támogatás, akkor szarban vagy, mert érettségivel sehova se vesznek fel dolgozni, és ki segít az egyetem fizetgetésben. Viszont technikumból alapból érettségit szerzünk ugyebár, de ha olyanból akarnék érettségizni, amit ott nem tanítanak, akkor alapból 1 év mulasztás, mert az ugye +1 érettségi tárgy lesz, utána egyetemi felvételi, és hátrány, mert mondjuk nincsen rendes pl:fizika háttér, alap, ami egy gimnazistának jó esetben megvan. Viszont technikumi tudás az hasznos lehet, ha pl:közgazdász akarnék lenni, de nem feltétlen az az álmom és a nem szakirányű továbbtanuláshoz, meg rengeteg idő és energia és pénz kell. Mi alapján jár valaki gimnáziumba? Mik a tervei utána? Vannak tervei? Annyira nem tudom mi legyen, midneggyik jó lenne, csak szüleim szerint szakma kell a mai világba. Ami viszont érhető, mért gondolják így, csak elkeserítő, hogy így nem lesz választási lehegsiegem a felsőoktatásnál vagy csak rohadt nehezen. Viszont az összes barátom gimis/kisgimis.

2022. okt. 25. 18:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyenként a jelenlegi iskolám(gimnáziumos) vagy egy közgazdasági suli között vergődök. (amúgy lány vagyok nem tudom ez mennyire fontos)
2022. okt. 25. 18:09
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Szakma, utána egyetem, de ez csak a saját véleményem
2022. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most már maradj ott, ahol vagy, ha nem tudod, hogy mit lépj, és válassz valami olyan faktot, ami még viszonylag mindig jobban érdekel, mint a többi, hogy jó eredményt érj majd el az érettségin.
2022. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!