Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot válasszam a...

Melyik szakot válasszam a lentiek alapján?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most fogok majd érettségizni és nem tudom hova menjek tovább.

Ezek érdekelnek:

- fordító és tolmács (2 idegen nyelven, melyek közül egyik sem az angol)

- kommunikáció és médiatudomány, PR

- ellátásilánc menedzsment, logisztika, szállítmányozás

- közlekedéssel kapcsolatos bármilyen képzés (főleg légi, vízi, de szóba jöhet vasút is) - mérnöki pályára kicsit gyengének érzem a matek és fizika tudásom

- tájépítészet, építőművészet

- földrajz, földtudomány

- grafikus, designer, webdesign, belsőépítészet, lakberendezés, kerttervezés


19/L



2022. okt. 27. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fordító és tolmács az mesterszak és bármilyen alapszakkal mehetsz. Ha ezt szeretnéd mellette bármelyik lehet az általad felsoroltak közül.
2022. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem tudsz dönteni, a fentiek alapján én kereskedelem és marketingre mennék. Ez jó alap lehet a későbbiekben PR-hoz, logisztikához, és grafikához is, és a matek sem olyan vészes, mint egy műszaki szakon. Fordító-tolmács szakra amúgy sem tudsz menni alapszak nélkül, bár két idegen nyelv ismerettel már önmagában ezzel a diplomával is gond nélkül el tudsz helyezkedni.
2022. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát a marketingben sztem eléggé ki lehet égni, a tolmácsolás változatosabb is tud lenni, meg szellemibb. A pénz mellett szerintem ez is melegíti az ember szívét. Sok eltérő dolgot írsz egyébként. A grafikához nem árt egy kis tehetség is, ez van?

Menj el nyílt napokra az ilyen szakokat tanító képzőhelyekre, és figyeld meg magad, hogy melyik látogatás után lettél leglelkesebb.

2022. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
5 nyelven beszélek, mivel több anyanyelvű vagyok. Grafikai tehetségem van, de nem vagyok profi. Kreatív, alkotással kapcsolatos munkát szeretnék, vagy pedig olyat, ahol tervezhetek, esetleg tréningeket tarthatok majd sok sok év múlva.
2022. okt. 27. 14:15
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

-tomács szerintem jó

-komédiával nem fogsz tudni elhelyezkedni

-ellátás, logisztika egyre fontosabb

-közlekedési nem egyszerű és limitáltak a lehetőségek.

- tájépítészet, földrajz megint csak nehézkes

- lakás és kerttervezésbe nehéz betörni.


Én amúgy UX design vagy webdesignt csinálnék, kreatív munka, keresett és jól lehet vele keresni

2022. okt. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Ellátásilánc is mesterszak, mint ahogy a fordító - tolmács is. Ezekhez előbb alapszak kell.

Közlekedésmérnök, földtudomány, komm-média felejtős.

Kereskedelem és marketing logisztika szakirány, vagy az utolsó gondolatból bármelyik, de ezek nem egyetemi szakok.

2022. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

4# wow, az nem semmi!


5# én is kreatív vagyok, de engem pl, nem elégít ki a webes szépkedés. Már nagyon zavar, hogy olyan anyagtalan ez az egész. Emlékszem, régen imádtam, amikor kezembe foghattam egy papír újságot, amiben az én munkám is benne volt – persze ez másnál lehet más...

2022. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7-es köszönöm. Apukám olasz, anyukám magyar és egészen 14 éves koromig Németországban éltünk, így 3 nyelv már alap volt. Mellé jött még 2, amiből természetesen az egyik az angol. :)


Mindenkinek: köszönöm az eddigi válaszokat. Akkor egy jó alapszakot kell találnom. Építőművészetet, tájépítészetet miért nem javasoljátok? Illetve egyéb szakot javasoltok amivel el tudok indulni? Kereskedelem és marketingen kívül.

2022. okt. 27. 16:44
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha ennyi nyelvet tudsz, akkor lehet, hogy valami nemzetközi etikettet is lehetne tanulni, interkulturális kommunikációt / nemzetközi kapcsolatok pl. S az kiegészítené a nyelvi készségeidet. Tolmács ismerőseim eléggé jól keresnek. Persze minden szakmát veszélyeztet a gépesítés...


3,5# voltam.

2022. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Mernöki területek alapból jók, persze itt inkább csak a gépész,villamos és ITs vonalra kell gondolni. A többi már kevésbé

. Építészetet és közlekedés mernökit pont nem is erőltetném szemely szerint.

2022. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!