Ezt meglehetne oldani?

Figyelt kérdés
Mivel egyetemeken a kollégiumi felvételi pontokat elsőévesként szociális helyzet alapján határozzák meg, ezért lehet valahogy nagyszülővel trükközni a jobb pontok céljával? Gondolok itt arra hogy eltartóként feltüntetni?

2022. nov. 2. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Igen meglehet, de egy undorító görény dolog. Más emiatt mégsem megy egyetemre. Ha annyira kolis akarsz lenni annak ellenére, hogy kevésbé szorulsz rá, érdemeld ki a tanulmányaiddal.

Én is ezt tettem, sőt emiatt más városba jelentkeztem. Teljesen megértem, a koli jó dolog. De nagy a túljelentkezés és nagyon nem fair ez a hozzáállás másokkal szemben.

2022. nov. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos felvételizőként nem tudom tanulmányaimmal kiérdemelni, mivel az csak már hallgatóknak lehetséges.
2022. nov. 2. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
A sok ilyen trükközés miatt én sem kerültem be koliba, pedig több mint 160 km-re laktam az egyetemtől egy kis lakásban a nem túl jól kereső szüleimmel. Más meg Budán lakott, mégis jutott neki valahogy hely... De köszi, a hozzád hasonlók miatt költhettem még albérletre is 6 éven keresztül.
2022. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem döntöttem, erkölcsileg / anyagilag mérlegelek, csak haveromtól hallottam ezt, nyílván nem fogom döntésemmel elb*szni emberek egyetemi tanulmányait.
2022. nov. 2. 17:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

De, a felvételi pontszámoddal ki lehet érdemelni bizonyos kolik esetében. Nekem sikerült. Meg ugye OKTV, nyelvvizsgák stb stb

2022. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk hozzátenném, hogy hivatalosan én alig kaptam szociális pontot, pedig 320 km re laktam az egyetemtől, de mivel szülők nem váltak el, testvéreim felnőttek voltak és szülők nem minimál bért kerestek ezért én nem kaphattam kollégium helyet mert nem volt meg a pontom hozzá.


Melyik középosztálybeli szülő tudja finanszírozni azt, hogy a gyereke szobát kapjon és ellássa magát? Csak a szoba ára közel 50 ezer forint + a rezsi + a kaja + a ruhák + az utazás. Ez közel 150 ezer forint.

2022. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gondolkodok közös albérletben is pl baráttal, szaktárssal ami ugye kedvezőbb mert többen vagytok.
2022. nov. 3. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!