Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biztosítási és pénzügyi...

Biztosítási és pénzügyi matematika mesterképzésen melyik specializációt érdemes választani?

Figyelt kérdés

Örülnék, ha megosztanátok a tapasztalataitokat, melyiket nehezebb elvégezni, melyikkel milyen lehetőségek vannak.

(Aktuárius és Kvantitatív pénzügyi specializációkra gondolok)



2022. nov. 4. 07:44
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Tudok csatolni szakirányokról leírást, amit az egyetem honlapjáról mentettem le. Mivel a Corvinus és az ELTE közös képzése, ezért mindkét egyetem honlapján érdemes nézelődni a szakkal kapcsolatos infókról. A tematikát a Corvinus honlapján találtam meg, viszont a szakirányokról az infót egy ELTE-s szakleírásból másoltam ide. Az aktuárius a biztosítási területen, a pénzügyi modellező a banki szférában tud elhelyezkedni ezek alapján.


Aktuárius szakirány: akik ezt a szakirányt választják, alkalmassá válnak az elméleti és gyakorlati ismeretek kombinációja révén

pénzügyi folyamatok tervezésével és irányításával kapcsolatos feladatok megoldására, valamint elemzések, jelentések, felmérések

elkészítésére, önálló és csoportmunka végzésére egyaránt. Az Aktuárius szakirányt végzettek elsősorban az életbiztosítási, a nyugdíjbiztosítási, általános (vagyon-) biztosítási területeken tudnak elhelyezkedni, de a megszerzett tudással képesek matematikai és biztosítási kutatásokat is végezni.


Pénzügyi modellező szakirány: célja, olyan szakemberek képzése, akik képesek felmérni a megbízó pénzügyi kockázatait, meghatározni a különböző pénzügyi termékek árát, kiszámítani a hitelkockázatot

és javaslatot tenni a megfelelő befektetési portfólióra, és meghatározni az optimális tőkeallokációs és kockázatkezelési stratégiát. A szakirány a befektetési alapkezelők, bankok kockázatkezelő, elemző, treasury vezető munkaköreire készít fel. Nemcsak alkalmazni tudják a pénzügyi elméletet, de elmélyült tudással rendelkeznek az annak hátterét jelentő matematikai módszertan területén, mint például a valószínűségszámítás, a sztochasztikus folyamatok, az extrém értékek elmélet, a matematikai statisztika és az ökonometria.

2022. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha maradnál Magyarországon, akkor szerintem a biztosítási jobban megéri, mert ha mégse mennél biztosítóhoz, akkor is felvesznek Morgan-be és hasonló helyekre is. Itthon csak back office-uk van úgyis, chilles az egész. Viszont tudsz tényleges aktuáriusként is dolgozni, ha akarsz.

Ha viszont kimennél olyan helyekre, mint Frankfurt, London, New York stb, akkor szerintem a modellező jobb. Akkor úgyse az lesz a célod, hogy aktuárius legyél, és jobban fogod vágni a releváns modelleket, technikákat, amiket ilyen pénzügyi hubokban alkalmaznak.

Személy szerint én az utóbbit választanám.

2022. nov. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!