Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a fordító...

Mi a különbség a fordító mesterképzés és a szakirányú fordító szak közt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 19:35
 1/9 SzilKa ***** válasza:
Leginkább a képzés végén kiadott papír különbözik, az MSc diploma egyetemi diploma, míg a szakirányú továbbképzésen szerzett oklevél tulajdonképpen nem magasabb szintű, mint amilyen diplomával amúgy épp rendelkezel és felvételt nyersz (ami lehet BSc-s, azaz főiskolai is). Különbözik még a felvételi módja is, az MSc képzésre az OFI-n keresztül lehet felvételizni, míg a szakfordítói képzésre az adott intézmény (nyelvi tanszéke) házon belül oldja meg. MSc-n lehetséges államilag finanszírozott státuszra felvételizni, a szakfordító képzés általában költségtérítéses formában megy.
2010. szept. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Egy kérdést szeretnék feltenni: egy állásinterjúnál melyik képzést részesítik előnyben?
2010. szept. 30. 11:43
 3/9 SzilKa ***** válasza:
Amennyire én tudom, a tényleges nyelvtudásod dönt, nem az, hogy melyik papírt szerezted meg, de ezt egy fejvadász tudná biztosan megmondani, én a hallgatók visszajelzései alapján gondolom így.
2010. okt. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát.

Társadalomtudományi, jogi, gazdasági és bölcsészettudományi szakfordító angol nyelvből - szakirányon én nem tanulok orvosi, műszaki fordítást. Tehát ha jól gondolom a mesterképzés többrétű és két idegen nyelvet tanulok. Bár én azért kétlem, hogy a második idegen nyelvet ugyan olyan jól el lehet sajátítani mint az elsőt.


Egy kérdés: szakirányú továbbképzéssel nem lehet jelentkezni egyetemi képzésre?


Jól tudom?

2010. okt. 2. 10:15
 5/9 SzilKa ***** válasza:

"Egy kérdés: szakirányú továbbképzéssel nem lehet jelentkezni egyetemi képzésre?"


A szakirányú képzésre csak úgy lehet felvételét nyerni, ha már van egy alapdiplomád (aminek szintjét nem növeli a szakirányú továbbképzés). Az alapján tudsz jelentkezni a mesterképzésre is. Tehát ha van szakirányú továbbképzésről papírod, akkor van alapdiplomád is, amivel tudsz jelentkezni az egyetemi képzésre.

2010. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"két idegen nyelvet tanulok. Bár én azért kétlem, hogy a második idegen nyelvet ugyan olyan jól el lehet sajátítani mint az elsőt."


Na ez egy rohadt nagy tévhit. Ez a szak rohadtul nem arról szól, hogy idegen nyelvet tanulsz. Egyik idegen nyelvet sem tanulod ezen a szakon. Egy felső és egy középfokú nyelvvizsga a belépés feltétele, ebből következik, hogy egy biztos alapos nyelvtudásodnak már lennie kell.


A különbség, hogy a mesterképzésen 2 nyelvvel foglalkozol és természetesen tolmácsolással is. + más a kimeneti követelmény, mivel többet kell pl. szakdogában idegen nyelvről magyarra fordítani, fordítva nem kell. Szóval van egy-két eltérés. Pl. tanulsz magyar külföldieknek témájú tárgyat is.

2012. febr. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az MA fordító szakon valóban két idegen nyelvet kell tanulnod, viszont van a fő nyelv - itt magyar szöveget kell fordítanod idegen nyelvre és fordítva idegen nyelvről magyarra. A második nyelven viszont ha jól tudom csak idegen nyelvet kell magyarra fordítanod és a két é alatt nem lehet megtanulni a második nyelvet. A tolmácsolásról pedig annyit, hogy aki el tudja sajátítani két év alatt az CSODAGYEREK, mert nem soknak sikerül.


A szakirányú továbbképzéseknél egy bizonyos szakterületre specializálódsz, tehát pl. gazdasági fordító vagy bölcsész vagy jogi szaknyelvet tanulsz. Tehát pl. nincs benne a műszaki, informatika szaknyelve.

Itt a képzés lehet 1 , 1,5, 2 éves. Attól függ, hogy fordító vagy éppen tolmács képzés is szerepel a képzésben.


Nagyon hasznos dolog, de az egyetemen nem tanulod meg önmagában a szakmát azt úgy kell venned, hogy egy alap tréningen túl vagy de utána mikor már dolgozol van rálátásod a dolgokra, tehát mindenképpen egy jó dolognak tartom !


Sok sikert hozzá. :-)

2012. febr. 22. 17:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyitott kapukat döngetsz, mert hamarosan végezni fogok az említett MA-n. Ezen válaszod után egyébként úgy tűnik, mintha csak szeretted volna próbára tenni az embereket, hogy vajon tudják-e mi a különbség és nem azért kérdezted, mert tényleg nem tudod.
2012. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Szerintem nyitott kapukat döngetsz, mert hamarosan végezni fogok az említett MA-n."


Akkor bizonyára belelátsz a dolgokba.


Amikor kiírtam a kérdést még nem tudtam sok mindent, most már elég sok dolgot tudok. :-)

2012. febr. 24. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!