BME-re technikummal?

Figyelt kérdés
Technikumos vagyok, nme tanulok fizikát, de ha technikum után egy évvel később kezdem el az egyetemet, úgy hogyha leérettségiztem közbe fizikából, úgy van esélyem? Nyilván nem lesz akkora tudásom, de akkor hátrányom se, ugye?

2022. nov. 5. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem tudja megmondani,hogy neked menni fog, milyen szakra mennel bme? Illetve milyen technikum?
2022. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, nézd, kettő szempont is van, a felvételi, meg az egyetemi tanulmányok.

A felvételire egy év alatt fel lehet úgy készülni, hogy szinte bármely feladatot gyorsan és magabiztosan oldasz meg, miután a középiskolás fizika anyag meglehetősen kicsi, és egyszerű. Persze, vannak reménytelenek, de reméljük, ha tekkknikumba jársz akkor nem vagy az, egy v=s/t alapképlet megfelelő alakra hozásában, illetve a szöveges feladat értelmezésében (én anno jártam előkészítőre, azért 10-15 aspiránsból van 3-4 reménytelen).

A másik a tanulmányok, ahhoz ajánlatos a középiskolás matekot (is, meg aztán ami jön) begyakoroltan, jól tudni. A matekból alighanem sokat kell tanulni, de vannak örökérvényű tudnivalók, a szorzattá alakítás, vagy az, hogy a cosinus a harmadik negyedben milyen előjelű, vagy hogy a függvény képe hogyan változik, ha az y=xnégyzet helyett y=2*(xnégyzet) vagy y=(2x)négyzet kettes szorzót (osztót, hozzáadandót, kivonandót, satöbbi alkalmazzuk itt vagy ott, stb.

2022. nov. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Nyugi ... nyugi...


BME-n minden abszolút 0.ról mondanak el. Ha soha életedben nem talultál fizikát, akkor is menni fog.


Annyi, hogy k--a gyorsan mondják el, de érthetően.


Én gimi alatt fizikából kegyelem 2-es voltam és kéttannyelvűbe jártam, tehát gondolom csak azért engedtek át, mert gondolták, hogy nekem amúgy sem kell a fizika. Majd később BME VIKre mentem 1 év kihagyással :D Tehát amikor elkezdtem konkrétan 0 volt a fizika tudásom.


Fizika1-ből 2-es lettem, majd Fizika2-ből 5-ös. Őszintén szóval azóta sem tudok a sokat a fizikáról, csak annyit tanultam, hogy képes legyek a tantárgy elvégzésére.


Szóval nem kell félni tőle. Persze minden szak más. BME VIK-en szerintem pont nem olyan durva a fizika, de VIK-et nem mondanám alibi tanszéknek, tehát ha nekem nem volt bajom valószínűleg neked sem.

2022. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Ja bocsi, vik nem tanszék hanem kar. Van vagyok jó az ilyen szükségtelen egyetemi terminológiában :D
2022. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!