Beregszászi vagy Brassai?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elektronikai technikus szakra szeretnék menni a Beregszászi, vagy Brassai iskolába. Vélemények az iskolákrol?

Illetve van esely hogy bekerulok? Matek 3 Fizika 4 Info 5 Angol 4 Töri 4 Magyar 3 Irodalom 4



2022. nov. 6. 16:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve aki ide jönne az egy elerhetoseget adhatna:)
2022. nov. 6. 18:49
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Mindkettő förtelem, messzire kerüld el a technikumokat. Koedukált gimnáziumba járj, majd később egyetemen specializálódj.
2022. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Az előttem válaszolóra hallgass! Nagyon igaza van, saját magamon tapasztaltam.
2022. nov. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Monkey d luffy válasza:
51%
Hali szerintem menj a beregszasziba én is oda járok és ne hallgass az első kettőre full felesleges a gimnázium csak plusz idő amit az iskolában kell ülnöd és 1 fillért nem kapsz gimnáziumban viszont technikumban 16 ezret kapsz :D
2022. nov. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, 1 évet vesztegettem el a brassaiban egy full fiú osztályban, faék egyszerű primitív suttyó volt mind a teljes diákközösség mind pedig a tanári kar az egész suliban. Persze azóta sokat változhatott jó vagy rossz irányba, de konkrétan egy börtönfilmhez hasonlatos hierarchikus berendezkedést kell elképzelni. Ahol ököllel és erőszakkal lehetett megszerezni az alapvető tiszteletet az osztálytársaktól. Ez azt jelentette, hogy ha képes voltam megvédeni magam és leverni valakit utána már nem kötekedtek. Aki pedig erre nem volt képes azt kispécizték és csicska lett, ez a primitív közösség jellemzője és a tanári kar csak asszisztlálni tudott ehhez a szigorával és a közönyével. Ha ilyen közösségbe vágysz, akkor irány valamelyik technikum. A beregszászi valószínűleg még rosszabb mert szakmunkásképző múlttal rendelkezik és még több hátrányos helyzetű településről bejáró falusi körüllakó suttyó jár oda. Nem beszélve, hogy lákátosék hordájával is nap mint nap találozhatsz majd. Nekem egy igazi megváltás volt mikor átkerültem egy gimibe ahol egy sokkal humánusabb, kultúráltabb kifinomultabb gondolkodású tanári kar, diákközösség és rendes koedukált osztály fogadott egy csomó csajjal. De ez csak az én véleményem, másnak meg más.


Ami ennél is fontosabb, hogy én például 14 évesen tutira nem tudtam eldönteni azt, hogy mit akarok majd az életemben később felnőttként csinálni. Mivel egy általános iskola elvégzése után még kajakra nem rendelkezik senki akkora élettapasztalattal meg ésszel, hogy ezt fel tudja mérni. Ha viszont gimibe jársz addig is lesz időd ezt kitalálni és nagyobb eséllyel találod meg a téged érdeklő irányvonalat. De akárhova is jársz majd gimibe vagy technikumba, utána mindenképp egyetemre kell menned különben semmire sem viszed az életben. Az egyetem nem is annyira a képzés miatt, de sokkal inkább az ott kialakuló emberi kapcsolatok miatt fontos ami már végig fog kísérni egész életedben és meghatározza azt, hogy mire viszed az életben. Ja és ha majd egyetemet választasz csakis szigorúan a lehető legtávolabb kerülj a szüleidtől, mert ez tesz majd igazán önállóvá. De ez majd egy későbbi mese. :P

2022. nov. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt most legyen szó akármelyik technikumról de ott mindenhol bunkó parasztok vannak, Én ott rontottam el hogy nem tanultam eleget ezert bekerültem egy rossz suliba rossz közösségbe ahogy előttem is írták,ha már neked nem volt nagypofád mint nekik kipécéztek és mindennek elkönyvelték. Egy erősebb gimnáziumba azért értelmesebb emberek járnak csak nyilván a követelmény is több.
2022. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os, én az 5-ös vagyok, és a poén az, hogy a gimiben ahova a brassaiból átmentem sokkal jobban ment a tanulás is mert a tanárok nem voltak annyira szadista módon szigorúak és sokkal normálisabban áltak a tanításhoz és a tanulókhoz is. Ja meg több kedvem volt tanulni is és az osztálytársak is segítettek ha valami nem ment. Ebből egy sem volt igaz a brassaiban.
2022. nov. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen egy iskolváltás is sokat segít.
2022. nov. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi hogy ment 7-es?
2022. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, jól, de hogy jön ez ide?
2022. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!